Windows 11 | Tipy

Tip: Minimalistický TaskbarXI promění hlavní panel Windows 11 v úzký dok

Pokud máte na počítači Windows 11, můžete si vyzkoušet drobný prográmek z GitHubu. Jmenuje se TaskbarXI a hned po spuštění a bez potřeby jakékoliv zdlouhavé instalace promění hlavní panel v dok.

To znamená, že pruh vyplní jen tu oblast, kterou okupují zástupci aplikací a zbytek jednoduše zmizí. V plném provedení se opět zobrazí, jakmile maximalizujete libovolné okno. Jelikož Windows mají vpravo dole oznamovací oblast s hodinami, i ta se zobrazí jako sekundární dok.

Klepněte pro větší obrázek
Klasický hlavní panel ve Windows 11
Klepněte pro větší obrázek
A po spuštění programu TaskbarXI

Jak se vrátit zpět

Pro návrat do původního stavu je třeba proces TaskbarXI ručně ukončit ve Správci úloh a zároveň v něm restartovat proces Průzkumník Windows, který znovu načte základní prvky GUI včetně panelu v původním provedení.

Nic dalšího jednoduchý a naprosto přímočarý prográmek nedělá, a proto je poměrně čitelný i jeho zdrojový kód v C++, který je samozřejmě součástí repozitáře na GitHubu.

Klepněte pro větší obrázek
Pro návrat zpět stačí ve Správci úloh zabít proces TaskbarXI a poté restartovat proces Průzkumníku Windows, který znovu načte prvky GUI včetně panelu 

Autor slibuje další funkce, alespoň základní konfiguraci a podle aktivitu na GitHubu na programu skutečně reálně pracuje. Pokud tedy máte raději doky než panely, které obsazují celou šířku obrazovky, vyzkoušejte droboučký TaskbarXI.

Jelikož aplikace nemá žádnou konfiguraci, automatické spouštění po startu si budete muset nastavit ručně.

Diskuze (15) Další článek: Recenze tabletu Microsoft Surface 8 Pro. Konečně viditelná změna k lepšímu

Témata článku: Windows, Operační systémy, Windows 11, Tipy, GitHub, Tip, GUI, Pro, Instalace, Panel, Okno, Proces, Dok, Průzkumník Windows, Počítač, Operační systémy na Heureka.cz