Windows 10 | Windows 11 | Operační systémy

Tip: Jako ve Windows 10. Vraťte agendu z kalendáře do oznamovací oblasti ve Windows 11

  • Windows 11 odstranily agendu z nabídky s kalendářem nad hodinami.
  • Malá aplikace Calendar Flyout imituje kalendář z Windows 10 a vrací zpět agendu.
  • Řešení je nedokonalé, protože původní kalendář nenahrazuje.

Jakkoli je běžné, že funkce ze softwaru mizí, ve Windows 11 se Microsoft pustil do čistky nikoli malých a bezvýznamných funkcí, které se schovávaly v koutě. Přišli jsme o přetahování položek na hlavní panel, to je notoricky známé. Kalendář v oznamovací oblasti nezobrazuje nejbližší události.

Zatímco odebrání aktivních dlaždic jako prvku z jiné éry se pochopit dá, okleštění kalendáře vedle hodin už méně. Abyste zjistili, co vás dnes čeká, musíte otevřít Kalendář, případně jinou aplikaci, kterou používáte. (Použít můžete i widget schovaný ve vlastní nabídce. Omezuje se však na online služby od Microsoftu a nezobrazí jiný než hlavní kalendář.)

Kdyby vám kalendář s událostmi z Windows 10 chyběl, můžete ho do Windows 11 vrátit ve formě malého nástroje. Michał Łeptuch vyrobil na pohled povedenou imitaci – z vizuálního hlediska odpovídá nabídce od Microsoftu, kterou v Jedenáctkách najdeme. Jen se pod kalendářem nachází agenda pro vybraný den a také pole pro rychlé přidání události.

Polovičaté řešení za pár korun

Tedy to, na co jsme si zvykli ve Windows 10. Právě takhle mohl Microsoft funkci převést do Jedenáctek. Jako obvykle ovšem platí, že řešení od třetí strany trpí určitými neduhy. Aplikace s názvem Calendar Flyout, kterou najdete ve Storu, stojí 43 korun. Můžete si ji nejdříve bezplatně vyzkoušet.

Měli byste tak učinit, protože omezení nejsou bezvýznamná. Aplikace do oznamovací oblasti přidá vlastní ikonu, takže nenahradí integrovanou nabídku s kalendářem. (Microsoft nad ním ještě nechává prostor notifikacím.) Vedle hodin tak budete mít ikonu navíc, přitom vznikne schizofrenní situace, protože budete mít po ruce dva stejně vypadající měsíční kalendáře.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ve Windows 11 verze 22H2 pod kalendářem najdete ovládací prvky pro režim soustředění, kvůli kterým možná budete nuceni původní kalendář používat i nadále. Počítejte také s tím, že Calendar Flyout podporuje jen účty ve službě Outlook.com. Nenačte tedy události z Kalendáře Google aj. Někoho možná zmatou anglické názvy dní a měsíců.

Zdroje: Calendar Flyout via Neowin

Diskuze (1) Další článek: Nejlepší příslušenství k počítači. Osvědčené klávesnice, myši, routery a další drobnosti

Témata článku: Microsoft, Software, Google, Windows, Windows 10, Windows 11, Operační systémy, Outlook, Kalendář, Tip, Store, Agenda, Jedenáctka, Aplikace, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows