Mapy | Street View | Tipy

TIP: Jak ve Street View najít starší snímky ulic a vrátit se v čase

Google sice na rozdíl od Seznamu nefotí české ulice tak důkladně, hlavními tahy ale projíždí opakovaně a co víc – ve Street View si můžete prohlédnout i všechny starší panoramatické snímky. Slouží k tomu odkaz Zobrazit více termínů.

Na počítači (webu) se nachází v bublině vlevo nahoře, rovnou i s datem pořízení aktuálního snímku. Stejnou informaci mimochodem najdete v liště vpravo dole. V aplikacích pro Android a iOS je příslušná funkce ve spodní části obrazovky. U odkazu se ukáže jen stáří v letech, po klepnutí ale zjistíte i přesný měsíc focení.

Klepněte pro větší obrázek

Na historických fotografiích tak uvidíte nejen to, jak se měnila česká města a venkov, ale také technický a technologický pokrok v panoramatickém snímkování ulic.

Klepněte pro větší obrázek

Google spustil Street View 29. května 2007, tehdy pokrýval jen americká města New York, San Francisco, Las Vegas, Miami a Denver. Do Česka jeho auta přijela v roce 2009, kdy nafotila Prahu a další větší města. Plošné snímkování venkova pak firma uskutečnila o dva roky později. Od té doby fotí pravidelně a na nejfrekventovanějších místech najdete třeba přes deset fotografií, klidně i více z jednoho roku.

Váš názor Další článek: Jak zkontrolovat stav SSD v macOS a proč je SSD u Applu větší problém než na Windows

Témata článku: Software, Google, Mapy, Android, iOS, Praha, Street View, Tipy, Panoramatický snímek, View, Česká republika, Venkov, San Francisco, Street, Snímek, New York, Starý snímek, Miami, Tip, Las Vegas, Ulice, Denver, Software na Heureka.cz