Prohlížeče | Tipy

Tip: Jak synchronizovat záložky napříč prohlížeči

Všechny moderní prohlížeče dnes obsahují synchronizaci záložek. Ta ale nebude fungovat v případě, že využíváte vícero prohlížečů na jednom i více zařízeních. O vyřešení tohoto problému se může postarat doplněk xSyncBrowser.
Tip: Jak synchronizovat záložky napříč prohlížeči

Typická situace: na pracovním počítači musíte používat Chrome, na domácím stroji preferujete Firefox a na telefonu opět běží Chrome. I z této konstelace lze v případě synchronizace záložek vybruslit díky malému open source doplňku, který dokáže přenášet záložky mezi různými prohlížeči a nabízí i aplikaci pro Android.

Instalace ručně i z obchodu

Jedním z důvodů, proč jsem pro synchronizaci záložek vybral xBrowserSync, je mj. jeho open source původ, který zajišťuje třeba to, že lze instalovat ručně po stažení archivu ZIP (v případě Chrome) nebo souboru rozšíření XPI (Firefox). Ani u Androidu není potřeba instalace pouze z Play Store – k dispozici je i na alternativním F-Droidu a stáhnout lze přímo z oficiálních stránek i instalační balíček APK. Oceníte to například tam, kde je stahování z doplňkových galerií zakázáno.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Android, Články z Computeru, Prohlížeče, Chrome, Firefox, Tipy, Play Store, Synchronizace, Nastavení, Počítač, Sync ID, Záložka, Firefox Sync, Doplňky, XPI, Zařízení, APK, Prohlížeč, ZipZa novou sociální sítí HalloApp stojí bývalí zaměstnanci WhatsAppu. Neobsahuje reklamy a slibuje soukromí

Za novou sociální sítí HalloApp stojí bývalí zaměstnanci WhatsAppu. Neobsahuje reklamy a slibuje soukromí

** Bývalí zaměstnanci WhatsAppu spustili sociální síť HalloApp ** Neobsahuje reklamy, slibuje soukromí a skutečné vztahy ** Vymezuje se proti Facebooku a čerpá inspiraci z WhatsAppu

Karel Kilián
HalloAppWhatsAppSociální sítě
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Nastavení vzhledu Windows 11: Vyzkoušeli jsme tmavý motiv a vrátili Start doleva
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Google končí se soubory APK. Obchodu Play to pomůže, ale ostatním nadělá vrásky
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayMobilní aplikaceAndroid