Prohlížeče | Tipy

Tip: Jak synchronizovat záložky napříč prohlížeči

Všechny moderní prohlížeče dnes obsahují synchronizaci záložek. Ta ale nebude fungovat v případě, že využíváte vícero prohlížečů na jednom i více zařízeních. O vyřešení tohoto problému se může postarat doplněk xSyncBrowser.
Tip: Jak synchronizovat záložky napříč prohlížeči

Typická situace: na pracovním počítači musíte používat Chrome, na domácím stroji preferujete Firefox a na telefonu opět běží Chrome. I z této konstelace lze v případě synchronizace záložek vybruslit díky malému open source doplňku, který dokáže přenášet záložky mezi různými prohlížeči a nabízí i aplikaci pro Android.

Instalace ručně i z obchodu

Jedním z důvodů, proč jsem pro synchronizaci záložek vybral xBrowserSync, je mj. jeho open source původ, který zajišťuje třeba to, že lze instalovat ručně po stažení archivu ZIP (v případě Chrome) nebo souboru rozšíření XPI (Firefox). Ani u Androidu není potřeba instalace pouze z Play Store – k dispozici je i na alternativním F-Droidu a stáhnout lze přímo z oficiálních stránek i instalační balíček APK. Oceníte to například tam, kde je stahování z doplňkových galerií zakázáno.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Android, Články z Computeru, Prohlížeče, Chrome, Firefox, Tipy, Play Store, APK, Doplňky, Sync ID, Záložka, Počítač, Firefox Sync, Nastavení, XPI, Zařízení, Zip, Prohlížeč, SynchronizaceGoogle Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

** Google Keep je poznámkový systém s řadou zajímavých funkcí ** Přinášíme vám 15 vychytávek pro mobilní i webovou aplikaci ** Ovládněte Keep na maximum jako profesionálové!

Karel Kilián
Google KeepTipyGoogle
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný