Video | Prohlížeče | Tipy

Tip: Jak sledovat streamované video z webového prohlížeče v plovoucím okně

Chcete sledovat streamované video, ale potřebujete při tom dělat ještě něco jiného? Ideálním řešením je další monitor, ale i když takový nemáte, je tu video v plovoucím okně.

Video můžete umístit kamkoliv na obrazovku, zatímco webový prohlížeč lze minimalizovat (nikoli zavřít). Okno s videem se tedy může krčit v koutku, zatímco na zbytku displeje budete dělat cokoli dalšího.

Přehrávání videa v plovoucím okně

Pěkně má video v plovoucím okně řešené prohlížeč Chrome. Stačí přejít na kartu, na které přehráváte video, a v panelu nástrojů klepnout na tlačítko Ovládejte hudbu, videa a další obsah. Zde pak použijte možnost Spustit režim obrazu v obraze.

Klepněte pro větší obrázek 
Tlačítko Ovládejte hudbu, videa a další obsah a použijte Spustit režim obrazu v obraze

Video se otevře v samostatném okně, jehož pozici a velikost můžete libovolně měnit. K dispozici je tlačítko Zpět na kartu, kterým vrátíte přehrávání do původního okna prohlížeče. Křížkem v pravém horním rohu lze video ukončit.

Klepněte pro větší obrázek 
Ovládací prvky videa v plovoucím okně

V prohlížeči Edge to funguje trochu jinak a ne všude. V případě YouTube se po klepnutí pravým tlačítkem myši zobrazí nabídka, která přehrávání v plovoucím okně neumožňuje. Vtip spočívá v tom, že musíte kurzor myši maličko posunout a klepnout pravým tlačítkem ještě jednou. Objeví se jiná nabídka s možností Obraz v obraze.

Klepněte pro větší obrázek 
Edge - nabídka s možností Obraz v obraze

Jinak na to jde Mozilla Firefox. Zde by se vám tlačítko Sledovat jako obraz v obraze mělo  ukázat přímo v přehrávaném videu, pokud nad ním zastavíte kurzorem myši. Jestliže se vám tato možnost nenabízí, můžete ji zapnout v Nastavení-Prohlížení-Zobrazovat přepínač do režimu obrazu v obraze.

Klepněte pro větší obrázek 
Firefox - tlačítko Sledovat jako obraz v obraze

Opera: zde se do režimu přehrávání v plovoucím okně dostanete klepnutím na tlačítko, jež se zobrazí při zastavení kurzoru myši nad videem. Pokud jej nevidíte, jděte do rozšířeného nastavení, hledejte položku Povolit automaticky otevírané okno videa.

Klepněte pro větší obrázek 
Opera - tlačítko pro otevření v plovoucím okně
Diskuze (1) Další článek: Do vnitřní části Sluneční soustavy se řítí obrovská kometa. Nepropadejte panice, postavte sondu

Témata článku: Video, Prohlížeče, YouTube, Edge, Chrome, Firefox, Opera, Tipy, Přehrávání, Obraz, Streamované video, Mozilla Firefox, Webový prohlížeč, Okno, Myši, Hudba, Tlačítko, ProhlížečTřetí mobilní platforma je tu. HarmonyOS 2.0 propojí zařízení v jeden Super Device

Třetí mobilní platforma je tu. HarmonyOS 2.0 propojí zařízení v jeden Super Device

** Huawei dnes představil svůj mobilní systém Harmony OS 2.0 ** Hlavní novinkou je kombinace zařízení v jedno Super Device ** Líbit se vám bude i nový ovládací panel nebo to, že aplikace běží neustále i na pozadí (a to bez vlivu na baterii)

Martin Chroust
Harmony OS 2.0Ekosystém