DuckDuckGo | Mapy

TIP: Jak si prohlédnout Apple Mapy ve Windows a na Androidu?

Apple na rozdíl od konkurentů nemá vlastní webovou podobu map a spoléhá se výhradně na aplikace pro iOS a macOS. Uživatelé ostatních platforem se k nim ale pomocí „triku“ mohou dostat také. Cupertinská společnost poskytuje tzv. MapKit a služby třetích stran mohou jeho mapy využívat ve svých aplikacích. Tohle využívá i vyhledávač DuckDuckGo.

Alternativa Googlu, která slibuje anonymní surfování, sáhla po MapKitu před rokem. Nedávno pak službu aktualizovala a doplnila o novinky jako tmavý režim nebo našeptávač adres a podniků.

DuckDuckGo přinese Apple Mapy do všech prohlížečů ve Windows, Linuxu nebo třeba Androidu, ale nečekejte plnou funkčnost jako na jablečných systémech. Chybí vyhledávání tras, navigace, 3D mapy. Zkrátka si můžete jen zobrazit nějaké místo na základní nebo letecké mapě.

K mapám se dostanete přes běžný vyhledávač. Nejprve napíšete adresu či název podniku a ve výsledcích pak přepnete na kartu Mapy. Přímá adresa bohužel chybí, můžete ale použít odkaz vedoucí na konkrétní místo, třeba na Prahu.

Diskuze (3) Další článek: Synology už vyrábí i SSD. Hodit se budou hlavně do jeho NASů

Témata článku: Apple, Software, Google, Windows, Linux, Android, DuckDuckGo, Mapy, macOS, Praha, Tip, Mapa, Vyhledávač, Apple mapa, Jak, Adresa, Aplikace