Články z Computeru | OneDrive | Tipy | Dropbox

Tip: Jak přesunout synchronizované složky na OneDrivu nebo Dropboxu

Složky cloudových úložišť mohou zabírat významnou část lokálního disku – zvlášť když mohou mít velikost několika terabajtů. Jedním z řešení je přesunutí synchronizované složky na druhý disk.
Tip: Jak přesunout synchronizované složky na OneDrivu nebo Dropboxu

Dropbox, OneDrive a další služby pro on-line synchronizování souborů jsou skvělými službami pro zálohování, přenášení souborů a jejich zpřístupňování na více počítačích. S rostoucími kapacitami těchto služeb ale mohou jejich kompletní složky zbytečně ukrajovat místo ze systémového SSD, kam jsou ve výchozím stavu umisťovány.

Pokud přímo při instalaci složku nezměníte, instaluje se právě do stejného diskového oddílu jako operační systém. Máte-li však v počítači i druhý disk připravený právě pro data, není velkým problémem složku těchto služeb přesunout. Zapomeňte ale na pouhé Ctrl+X a Ctrl+V přímo v systému – synchronizace by stále probíhala na stejné místo a data z cloudu by byla duplikována.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Microsoft, Internet, Články z Computeru, OneDrive, Úložiště, Tipy, SSD, Dropbox, Jak, Kapacita, DRO, CTRL + V, Smart Sync, Ctrl, Počítač, Složka, Disk, Synchronizace, Location, Průzkumník Windows, PlusRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály