Twitter | Tipy

Tip: Jak číst Twitter i bez účtu a sledovat účty v RSS čtečce?

Twitter je dobrým a rychlým zdrojem informací, ale značně ztěžuje život těm, kteří by jej chtěli používat bez registrace. Webová stránka vám ukáže jen kousek, pak se posunete níž, a vyskočí nezrušitelné okno vybízející k registraci nebo přihlášení.

Klepněte pro větší obrázekOficiální Twitter vám po chvíli zabrání v dalším čtení

Existují ale nástroje, jak se tomu bránit. Vývojář s přezdívkou Zedeus před dvěma lety rozjel open source projekt Nitter, který funguje jako „alternativní front-end“ Twitteru. Napojí se na jeho neoficiální API (to oficiální má spoustu limitů) a zobrazí zjednodušenou stránku očištěnou o balast. Díky tomu se stáhne klidně desetkrát méně dat než z klasického Twitteru.

Jak jej používat? Zkrátka místo adresy twitter.com/něco napíšete nitter.net/něco, případně využijete české zrcadlo nitter.cz, za nimž stojí skupina NoLog. Kupříkladu náš živácký profil můžete vidět na nitter.cz/computer_zive. Příspěvky lze i rozkliknout a sledovat pod nimi diskuze, ale bez registrace pochopitelně nemůžete reagovat, lajkovat nebo retweetovat.

Dokonce můžete sledovat i více účtů najednou, stačí je oddělit čárkou – například nitter.cz/computer_zive,mobilmaniacz.

Klepněte pro větší obrázekTakhle vypadá Twitter skrz službu Nitter

Nitter ale poskytuje i RSS feed, takže profily můžete hromadně sledovat v libovolné čtečce typu Feedly. Stačí do nich vložit adresy ve formátu například nitter.cz/computer_zive/rss.

Klepněte pro větší obrázekNitter dokonce zpřístupní RSS feedy

Používání služeb jako Nitter samozřejmě spadá do určité šedé zóny, protože samy o sobě porušují podmínky Twitteru. Kvůli tomu mohou časem kdykoliv přestat fungovat. Nitter už ale neohroženě načal třetí sezónu…

Diskuze (5) Další článek: Srovnávací test bezdrátových sluchátek s cenou do 2 500 Kč. Byli jsme příjemně překvapení

Témata článku: Software, RSS, Twitter, Open source, Čtečka, Tipy, NoLog, Registrace, Webová stránka, Okno, Účet, Tip, Software na Heureka.cz