Windows 10 | Windows 11

Tip: Chcete mít vycentrované ikony na hlavním panelu jako ve Windows 11? TaskbarX pomůže

Windows 11 přijdou s několika velkými změnami, mezi které patří i centrování hlavního panelu. Pokud se vám tento nápad líbí, můžete si tuto funkci přenést i do Windows 10. Umožní to jednoduchý program TaskbarX.

TaskbarX se umí spustit hned po zapnutí počítače a dělá dvě věci – zaprvé vycentruje ikony připnutých a spuštěných programů na střed obrazovky a za druhé umí změnit efekt průhlednosti hlavního panelu. Vzhledově se tak můžete přiblížit Windows 11 i na aktuálních Desítkách.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
TaskbarX nabízí několik možností průhlednosti

Mít ikony zarovnané uprostřed se hodí hlavně na velkých monitorech, kde nemusíte myší mířit vždy až do rohu, což je ostatně i jeden z důvodů, proč dochází k této změně i v Jedenáctkách. Oproti nim TaskbarX ale bohužel nezarovná doprostřed tlačítko Start a hledání.

Po spuštění si můžete nastavit umístění panelu a průhlednost. Je tak na vás, zda necháte tu výchozí, či zda si necháte podbarvení zmizet zcela či překrýt akrylátovým efektem typickým pro Fluent Design. V nastavení najdete i pokročilé volby a lze si tak vše upravit k obrazu svému.

Pokud se tedy koukáte po řešení, jak si Desítky trochu více uzpůsobit, TaskbarX může být řešení. K dispozici je zdarma ke stažení z webových stránek (ke spuštění není vyžadována instalace), případně za malý poplatek z Microsoft Storu.

Diskuze (11) Další článek: Amazon chce pomocí radaru sledovat spánek uživatelů. Bez hodinek, bez podložky a jiných obstrukcí

Témata článku: Software, Windows, Operační systémy, Windows 10, Windows 11, Microsoft Store, Tipy, Design, Fluent Design, Tip, Desítka, Počítač, Panel, Průhlednost, Efekt, IkonaNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
The Outer Worlds 2 bylo oznámeno nejvtipnějším trailerem tohoto roku

The Outer Worlds 2 bylo oznámeno nejvtipnějším trailerem tohoto roku

Při oznámení hry se můžete pořádně zasmát. The Outer Worlds 2 bylo oznámeno vtipným trailerem, po kterém se vývojáři přiznali, že to jediné, co mají hotové, je název.

Vojtěch Matušinský
The Outer WorldsVideo
Nvidia předvedla vypiplaný DOOM Eternal na kartě GeForce RTX 3080 Ti

Nvidia předvedla vypiplaný DOOM Eternal na kartě GeForce RTX 3080 Ti

Nejvýkonnější grafické karty od Nvidie jsou na cestě a rozhodně není lepší hry na jejich prezentaci, než je krvavý DOOM Eternal.

Michal Maliarov
Doom EternalVideo
ND filtr: Nevíte, co to je? A možná ho potřebujete

ND filtr: Nevíte, co to je? A možná ho potřebujete

Ve fotografii může být světla nejen nedostatek, ale v mnoha situacích také přebytek. V příliš světelných podmínkách, kde už ani clona nestačí, je jediným řešením použití neutrálního šedého filtru.

Tomáš Vrabec
Technika
Vyšel Total Commander 10. Novinek je několik, ale dá se bez nich žít
Lukáš Václavík
Správce souborůTotal CommanderSoftware