Windows 10 | Windows 11

Tip: Chcete mít vycentrované ikony na hlavním panelu jako ve Windows 11? TaskbarX pomůže

Windows 11 přijdou s několika velkými změnami, mezi které patří i centrování hlavního panelu. Pokud se vám tento nápad líbí, můžete si tuto funkci přenést i do Windows 10. Umožní to jednoduchý program TaskbarX.

TaskbarX se umí spustit hned po zapnutí počítače a dělá dvě věci – zaprvé vycentruje ikony připnutých a spuštěných programů na střed obrazovky a za druhé umí změnit efekt průhlednosti hlavního panelu. Vzhledově se tak můžete přiblížit Windows 11 i na aktuálních Desítkách.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
TaskbarX nabízí několik možností průhlednosti

Mít ikony zarovnané uprostřed se hodí hlavně na velkých monitorech, kde nemusíte myší mířit vždy až do rohu, což je ostatně i jeden z důvodů, proč dochází k této změně i v Jedenáctkách. Oproti nim TaskbarX ale bohužel nezarovná doprostřed tlačítko Start a hledání.

Po spuštění si můžete nastavit umístění panelu a průhlednost. Je tak na vás, zda necháte tu výchozí, či zda si necháte podbarvení zmizet zcela či překrýt akrylátovým efektem typickým pro Fluent Design. V nastavení najdete i pokročilé volby a lze si tak vše upravit k obrazu svému.

Pokud se tedy koukáte po řešení, jak si Desítky trochu více uzpůsobit, TaskbarX může být řešení. K dispozici je zdarma ke stažení z webových stránek (ke spuštění není vyžadována instalace), případně za malý poplatek z Microsoft Storu.

Diskuze (11) Další článek: Amazon chce pomocí radaru sledovat spánek uživatelů. Bez hodinek, bez podložky a jiných obstrukcí

Témata článku: Software, Windows, Operační systémy, Windows 10, Windows 11, Microsoft Store, Tipy, Design, Fluent Design, Efekt, Ikona, Tip, Panel, Průhlednost, Počítač, DesítkaNÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider
Co vy na to? Nosíte na ruce chytré hodinky či náramky?
Vladislav Kluska
Co vy na to?HodinkyAnkety
Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

Před 32 lety se začalo rodit Bluetooth. Znáte význam jeho tajemného loga?

** Bluetooth se mělo stát univerzálním rádiovým protokolem ** Univerzalita mu zůstala, v rychlosti jej ale překonalo Wi-Fi ** Jeho symbol a název sahá až do 10. století

Jakub Čížek
BluetoothTechnologie
Google přiznal, že Asistent v telefonu nebo chytrém reproduktoru může nahrávat zvuk bez vědomí majitele

Google přiznal, že Asistent v telefonu nebo chytrém reproduktoru může nahrávat zvuk bez vědomí majitele

** Asistent Google může nahrávat zvuk i když není aktivován pokynem ** Zaměstnanci Googlu poslouchají některé nahrávky konverzací ** Vyplývá to z informací člena indického parlamentního výboru

Karel Kilián
Google AsistentIndieSoukromí
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
39 klávesových zkratek, které se budete muset naučit, abyste si zamilovali Windows 11

39 klávesových zkratek, které se budete muset naučit, abyste si zamilovali Windows 11

** Windows 11 přinášejí některé nové funkce – třeba widgety ** Upravené rozhraní můžete ovládat dotyky a grafickými tlačítky ** Na klasickém PC a laptopu ale budou stejně nejrychlejší klávesové zkratky

Jakub Čížek
Windows 11Operační systémy
Kdy dorazí Windows 11 a jak to bude podporou a aktualizacemi Windows 10?
Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10Operační systémy