TikTok | Islámský stát

TikTok si oblíbili teroristé z ISIS. K záběrům mrtvol dávají filtry a srdíčka

Foto: VOA
TikTok si oblíbili teroristé z ISIS. K záběrům mrtvol dávají filtry a srdíčka | Foto: VOA

I když je Islámský stát oficiálně poražený, řada jeho příznivců stále věří, že se podaří jeho slávu obnovit a po internetu se snaží šířit propagandistická videa. A protože to nemohou dělat na ostře sledovaných sítích typu Facebook nebo YouTube, postupně se přesunuli na místo, kde momentálně přebývá velké množství mladých lidí - na TikTok. 

Informuje o tom server The Wall Street Journal. Společně s agenturou Storyful identifikovaly na TikToku přes 30 účtů, na kterých příznivci ISIS zpívají propagandistické písně či ukazují záběry z nejrůznějších bojišť včetně těl obětí, které jsou mnohdy obohacené o filtry a samolepky typu hvězdiček či srdíček. Všechno bylo na síti jednoduše vyhledatelné. 

TikTok již všechny účty v reakci odstranil, jelikož porušují pravidla společnosti. V nich konkrétně stojí, že žádné teroristické a kriminální organizace zde nesmí sdílet obsah podporující jejich motivy. Že se ale takové příspěvky podařilo někomu propašovat, není dobrou zprávou a může to znamenat, že je jich více. 

Jedinou útěchou snad je, že žádný ze zmíněných účtů nebyl vyloženě populární. Málokterý překročil tisíc sledujících a videa měla kolem 60 lajků. 

Bude nyní na TikToku, zda si dá více pozor a bude podobný obsah aktivněji mazat. Příště na to žádná media nemusí upozornit a může vzniknout větší problém. Hlavně proto, že TikTok je plný velmi mladých lidí, což si tvůrci účtů moc dobře uvědomují - jeden například přímo cílil na ženy a ukazoval příspěvky s atraktivními muži sedícími na koních, doplněné o propagandistická hesla. 

Politika a TikTok jsou výrazy, které se dohromady objevují čím dál častěji. Existují například zprávy, že síť kvůli svým čínským majitelům údajně cenzuruje obsah podporující protesty v Hongkongu. V některých částech světa dokonce měly být zakázané příspěvky podporující LGBT+ komunitu. Toto pravidlo ale již má být zrušeno.

Diskuze (20) Další článek: Z pohádek do reality: Plášť neviditelnosti se pomalu stává skutečností

Témata článku: Internet, Sociální sítě, TikTok, Komunikace, Filtr, Islámský stát, Terorismus, Mrtvola, Srdíčko, Záběr, The Wall Street Journal, Hongkong, LGBT, Facebook nebo YouTube, Terorista, Účet, Obsah, Isis


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky