Sociální sítě | TikTok

TikTok instruoval moderátory, ať nepropagují příspěvky „ošklivých“ a „chudých“ lidí

Zarážející věc vyplavala na povrch o TikToku, nejrychleji rostoucí sociální síti dneška. Investigativní server The Intercept získal interní dokumenty společnosti, které odhalily, že moderátoři dostávali povely, ať nepropagují příspěvky od ošklivých a chudě vypadajících lidí. Cenzurovat rovněž měli určité politické názory. TikTok potvrdil, že pravidla v jeden moment skutečně existovala. Ale už je podle svých slov nevyužívá. 

V dokumentech je konkrétně popsáno, čeho všeho si měli moderátoři všímat a podle toho vybírat, čí příspěvek zpropagují a čí ne. Vadilo, pokud měl uživatel výrazné jizvy, neumyté vlasy, příliš mnoho vrásek, byl obézní nebo videa natáčel v „ošuntělém a chátrajícím“ prostředí. Propagaci dostávali pouze přitažliví, dobře oblečení uživatelé. Jejich videa moderátoři umisťovali na hlavní stránku. 

Vyloženě zakázána byla videa o politických názorech - pokud se někdo v živém streamu zmiňoval o kontroverzních tématech (např. čínská vláda, policejní složky, armáda), moderátoři to zcenzurovali. ByteDance, čínský majitel TikToku, přitom dlouhodobě odmítá, že by jakákoliv cenzura na sítí existovala. 

O podivných pravidlech pro moderátory v minulosti informoval například server The Guardian, který uvedl, že TikTok cenzuruje videa o protestech v Hongkongu či masakru na náměstí Nebeského klidu. Německý web Netzpolitik pak psal, že síť záměrně skrývá obsah vytvořený lidmi s postiženími, což TikTok vysvětloval jako pokus o zamezení možné kyberšikany. 

Co se týče současných uniklých dokumentů, TikTok je nepopřel, tvrdí ale, že nejsou aktuální (byť The Intercept uvádí, moderátoři se podle nich řídili ještě minimálně v druhé polovině loňského roku). „Podobně jako jsme uvedli pro The Guardian a Netzpolitik minulý rok, pravidla, která vydal The Intercept, již nepoužíváme,“ uvedla síť ve vyjádření.

Diskuze (9) Další článek: ČVUT vyvíjí vlastní experimentální respirátor. Vyrobí jej na polyjetové 3D tiskárně

Témata článku: Sociální sítě, Čína, TikTok, Mobilní aplikace, Komunikace, The Intercept, Příspěvek, Moderátor, Hongkong, Politický názor, Netzpolitik, Uživatelé, Guardian


Určitě si přečtěte

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor