Sociální sítě | TikTok

TikTok byl přistižen, uživatelům iOS sledoval schránku

Připravovaný operační systém iOS 14 od Applu byl uvolněn v betaverzi a uživatelé už ho mohou vyzkoušet. A někteří se pak dost divili. Systém totiž obsahuje novou bezpečnostní funkci, která průběžně kontroluje přístup aplikací k systémové schránce, a tato funkce nyní začala hlásit, že schránku průběžně na pozadí sleduje aplikace TikTok. 

Funkce kontroly schránky byla implementována celkem triviálně, TikTok si ji „očekoval“ vždy po několika napsaných znacích na klávesnici. Vyskakovací bublina s upozorněním pak pochopitelně začala bláznit, jak ostatně ukazuje i video vložené do twítu jednoho z uživatelů:

TikTok již aplikaci opravil a vysvětlil, že kontrolu schránky využíval k zamezení šíření spamu. Opět se tím ale rozpoutala otázka, zda se nejednalo o úmysl a  cílený sběr informací. Přes schránku se často kopírují i telefonní čísla nebo hesla, tedy poměrně zajímavé informace. 

Již dříve TikTok čelil podezření, že i privátní uživatelská data ze sociální sítě analyzuje a dále využívá. Téma je to výbušné i z toho důvodu, že firma ByteDance, která TikTok provozuje, sídlí v Číně. Americký soud už mimochodem řeší, zda aplikace neoprávněně sbírala privátní data a posílala je právě do Číny. 

Zdroj: The Verge, Forbes

Diskuze (26) Další článek: Windows File Recovery je nový bezplatný nástroj pro obnovu smazaných dat. Napsal jej přímo Microsoft

Témata článku: Apple, Sociální sítě, iOS, TikTok, Čína, Forbes, SLE, OSX, ByteDance, Uživatelé, The Verge, Okay, Aplikace, Schránka, Funkce40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy