Intel | USB-C | Thunderbolt

Thunderbolt 4 přinese jen menší změny, zvýšení rychlosti se nedočkáme

Intel na prezentaci čipů Tiger Lake krátce zmínil i nástupce současného rozhraní Thunderbolt 3, které zažívá velký úspěch díky popularitě USB-C. O nové generaci ale takřka nic nezmínil. 

I když je v prezentaci uvedena nová generace v podobě Thunderbolt 4, dle zákulisních informací se nedočkáme žádného pokroku v oblasti propustnosti, která je nyní 40 Gb/s.

To sice není zrovna dobrá zpráva, ale i tak bychom se měli dočkat jiných vylepšení, které se budou týkat oprav a rozšíření schopností tohoto rozhraní především v kombinaci s Displayportem, USB a dalšími typy rozhraní. Intel by také mohl nabídnout čipy s nižší spotřebou a lze očekávat například podporu USB4, které má taktéž propustnost 40 Gb/s.

Nová generace by měla být zpětně kompatibilní s Thunderbolt 3 a Intel slíbil, že více informací zveřejní v průběhu tohoto roku.

Diskuze (3) Další článek: Tento šťavnatě vyhlížející steak je ve skutečnosti vyroben z hrášku a mořských řas

Témata článku: Technologie, Intel, USB, DisplayPort, USB-C, Thunderbolt, CES 2020, Nová generace, Zvýšení rychlosti, Tiger Lake, Propustnost, Zvýšení, Rychlost, Generace, Menší, RozhraníSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy