Intel | Thunderbolt | USB-C

Thunderbolt 4 přinese jen menší změny, zvýšení rychlosti se nedočkáme

Intel na prezentaci čipů Tiger Lake krátce zmínil i nástupce současného rozhraní Thunderbolt 3, které zažívá velký úspěch díky popularitě USB-C. O nové generaci ale takřka nic nezmínil. 

I když je v prezentaci uvedena nová generace v podobě Thunderbolt 4, dle zákulisních informací se nedočkáme žádného pokroku v oblasti propustnosti, která je nyní 40 Gb/s.

To sice není zrovna dobrá zpráva, ale i tak bychom se měli dočkat jiných vylepšení, které se budou týkat oprav a rozšíření schopností tohoto rozhraní především v kombinaci s Displayportem, USB a dalšími typy rozhraní. Intel by také mohl nabídnout čipy s nižší spotřebou a lze očekávat například podporu USB4, které má taktéž propustnost 40 Gb/s.

Nová generace by měla být zpětně kompatibilní s Thunderbolt 3 a Intel slíbil, že více informací zveřejní v průběhu tohoto roku.

Diskuze (3) Další článek: Tento šťavnatě vyhlížející steak je ve skutečnosti vyroben z hrášku a mořských řas

Témata článku: Technologie, DisplayPort, Intel, CES 2020, USB, Thunderbolt, USB-C, Propustnost, Zvýšení rychlosti, Rozhraní, Zvýšení, Rychlost, Tiger Lake, Menší, Generace, Nová generace


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky