E-mail | Thunderbird

Thunderbird 102 nabídne nový vzhled a usnadní import i export e-mailů

Mozilla na letošek chystá další velkou aktualizaci poštovního klientu. Thunderbird 102, který vyjde zřejmě někdy během léta, ukazuje chystané novinky na oficiálním twitterovém kanálu.

Tvůrci do programu pro Windows, macOS a Linux zařadí boční navigační panel, který bude sloužit k přecházení mezi poštou, adresářem, kalendářem, chatem nebo úkoly. Panel ale půjde vypnout, pak jej zastoupí zvláštní přepínač v horní liště.

V Thunderbirdu 102 pak bude možné využívat jednoduchý nástroj pro přidávání nových účtů i mimo úvodní nastavení. Přibude pak pokročilá funkce pro import a export dat, kde se pošťák doposud spoléhal na rozšíření třetích stran.

Z dalších novinek tvůrci zmiňují přepracovaný adresář, přehlednější hlavičky e-mailů, možnost do zpráv vkládat náhledy odkazů (jako to znáte ze sociálních sítí) a zjednoduší se i práce s šifrováním OpenPGP. A kdo raději píše v reálném čase, tak ten se může těšit na podporu chatovacího protokolu Matrix.

Řada ze zmiňovaných novinek se připravovala už pro současný Thunderbird 91, ale vývoj a testování běžely pomaleji, a tak si uživatelé museli počkat rok na vydání příští majoritní verze.

Diskuze (21) Další článek: Rusové v Mariupolu zničili jedno z největších muzeí sovětských počítačů na světě

Témata článku: Software, Linux, Mozilla, Matrix, E-mail, Thunderbird, Export, Novinka, Český eM Client, Poštovní klient, Vzhled, Import, Software na Heureka.cz