Historie | IBM

Thomas J. Watson: Povídání o otci IBM

V červnu uplyne 110 let od založení společnosti IBM. Zároveň také 65 let od úmrtí Thomase J. Watsona, který stál v jejím čele více než čtyřicet let a z IBM vybudoval jednu z nejvýznamnějších technologických firem historie.
Thomas J. Watson: Povídání o otci IBM

Thomas J. Watson se narodil 17. února 1874 v Campbellu ve státě New York jako jediný syn z pěti dětí irských přistěhovalců. Jeho otec byl farmář a vlastnil také malou firmu na zpracování dřeva. Traduje se, že práci na poli malý Thomas neměl příliš v oblibě a raději jezdil s otcem po schůzkách a časem za něj vyřizoval i některé obchodní záležitosti.

Po ukončení studií v osmnácti letech pracoval chvíli jako účetní v místní prodejně, načež se dostal k vysněnému obchodu. Stal se zástupcem firmy nabízející varhany a klavíry, což na chudém americkém venkově nebyl zrovna jednoduchý byznys. Nicméně už tehdy mladý Watson nezapřel svůj talent a brzy se stal jedním z nejúspěšnějších obchodníků společnosti. Nicméně zjistil, že zatímco on dostává pevnou mzdu, ostatní prodejci byli hodnoceni mnohem výhodněji z provizí. Těžce to nesl, se zaměstnavatelem se rozhádal a odjel hledat štěstí do Buffala.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Články z Computeru, Historie, USA, Německo, IBM, ThinkPad, Alan Turing, Syn, Janus Friis, Wilson, World Wide Webu, NCR, Watson, Založení společnosti, Barron, Washington, Campbell, Červen, Think, Jeff Hawkins, New York, Technologická firma, Thomas, Povídání, CTRYoutuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný