CES 2019 | Paměti

Thermaltake WaterRam: Pořiďte svým nudným operačním pamětem diskotékové osvětlení a vodní chlazení

Stydíte se za své nudné operační paměti, které vedle vašich dalších komponent nevyniknou a jsou ostudou před návštěvami, které koukají skrze průhlednou bočnici? Thermaltake má pro vás řešení, které právě uvedl na veletrhu CES.

Thermaltake WaterRam jsou operační paměti DDR4 dodávané jako dvojice nebo čtveřice modulů s frekvencí 3 200 MHz, které obsahují speciální hliníkový kit. Na vrchní části se nachází RGB podsvícení, které je schopné zobrazit až 16,8 milionů barev a pro efektní ovládání ho lze propojit se softwarem TT ROB Plus, Razer Chroma a dokonce i Alexou od Amazonu.

I když je možné paměti používat v takto pasivním režimu, pro náročné jsou připravené konektory pro připojení vodního chlazení, které může chladit paměti. Voda přitom neprotéká celými stěnami hliníkových chladičů, ale pouze vrchní částí, což by ale i tak mělo mít dostatečný účinek pro snížení teplot všech čipů.

Pokud nechcete kupovat nové paměti a pouze si užít barevnou diskotéku, Thermaltake nabízí řešení v podobě RGB kitu Pacific R1 Plus, který si jednoduše nacvaknete na stávající operační paměti a propojíte přes USB port na základní desce.

Set dvou modulů Thermaltake WaterRam s kapacitou 2×8 GB vyjde na 250 dolarů (asi 7 tisíc korun s DPH), čtyři moduly s celkovou kapacitou 32 GB pak stojí 440 dolarů (kolem 12 500 korun s DPH. Samotné osvětlení Pacific R1 Plus bude stát jen 60 dolarů (přibližně 1 700 korun s DPH).

Diskuze (6) Další článek: Lenovo ukázalo Yogu, která vypadá jako Surface Studio, a notebook s AMOLED displejem [CES]

Témata článku: Hardware, CES 2019, Počítače, Alexa, USB, Paměti, Thermaltake, Hliníkový chladič, DPH, Chlazení, Osvětlení, Vodní chlazení, Dolar, CES, Pasivní režim, Základní deska, Celková kapacita, Razer Chroma, Paměť, Průhledná bočnice, Operační paměť, Modul, Nová paměť


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 67

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 32

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

Google Mapy vs. Mapy.cz: Které internetové mapy jsou lepší?

** Jsou lepší mapy od Googlu, nebo ty od Seznamu? ** Má být mapa především tradiční mapou, nebo spíše asistentem? ** Vyslechněte si argumenty a hlasujte, na jaké straně jste vy

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 78

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45