CES 2019 | Paměti

Thermaltake WaterRam: Pořiďte svým nudným operačním pamětem diskotékové osvětlení a vodní chlazení

Stydíte se za své nudné operační paměti, které vedle vašich dalších komponent nevyniknou a jsou ostudou před návštěvami, které koukají skrze průhlednou bočnici? Thermaltake má pro vás řešení, které právě uvedl na veletrhu CES.

Thermaltake WaterRam jsou operační paměti DDR4 dodávané jako dvojice nebo čtveřice modulů s frekvencí 3 200 MHz, které obsahují speciální hliníkový kit. Na vrchní části se nachází RGB podsvícení, které je schopné zobrazit až 16,8 milionů barev a pro efektní ovládání ho lze propojit se softwarem TT ROB Plus, Razer Chroma a dokonce i Alexou od Amazonu.

I když je možné paměti používat v takto pasivním režimu, pro náročné jsou připravené konektory pro připojení vodního chlazení, které může chladit paměti. Voda přitom neprotéká celými stěnami hliníkových chladičů, ale pouze vrchní částí, což by ale i tak mělo mít dostatečný účinek pro snížení teplot všech čipů.

Pokud nechcete kupovat nové paměti a pouze si užít barevnou diskotéku, Thermaltake nabízí řešení v podobě RGB kitu Pacific R1 Plus, který si jednoduše nacvaknete na stávající operační paměti a propojíte přes USB port na základní desce.

Set dvou modulů Thermaltake WaterRam s kapacitou 2×8 GB vyjde na 250 dolarů (asi 7 tisíc korun s DPH), čtyři moduly s celkovou kapacitou 32 GB pak stojí 440 dolarů (kolem 12 500 korun s DPH. Samotné osvětlení Pacific R1 Plus bude stát jen 60 dolarů (přibližně 1 700 korun s DPH).

Diskuze (6) Další článek: Lenovo ukázalo Yogu, která vypadá jako Surface Studio, a notebook s AMOLED displejem [CES]

Témata článku: Hardware, Počítače, USB, Alexa, CES 2019, Paměti, vodní chlazení, Thermaltake, Nová paměť, Dolar, Razer Chroma, Celková kapacita, DPH, Paměť, Osvětlení, Průhledná bočnice, Chlazení, Pasivní režim, CES, Opera, Modul, Hliníkový chladič, Základní deska, Operační paměť


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor