The Royal Family: královský sendvič

V řadě English in Action se nedávno objevil další díl s názvem The Royal Family, který je určen pro středně pokročilé a pokročilé angličtináře. Nejedná se ale o podrobný ani encyklopedický popis královské rodiny. Hlavním úkolem je výuka angličtiny.
Tento článek vyšel v časopise Computer 15–16/00 dne 17. 8. 2000

Libor Krula: Snídal jsem s anglickou královskou rodinou, obědval s ní, večeřel. A když už jsem byl z té společnosti unavený, šel jsem spát. Ne zrovna do královské ložnice, ale přesto jsem se díky tomu, čemu jsem se celý den věnoval, cítil královsky. Anglicky mě totiž učila královna.

Společnost Dr. LANG group se již delší dobu věnuje tvorbě softwaru pro výuku angličtiny. Výuku však rozšiřuje o nové zajímavé projekty, mezi které patří i řada English In Action tématicky zaměřená na osobnosti z oblasti politiky, podnikání, literatury, filmu a populární hudby.

V rodinném kruhu

Ve zmíněné řadě se nedávno objevil další díl s názvem The Royal Family, který je určen pro středně pokročilé a pokročilé angličtináře. Nejedná se ale o podrobný ani encyklopedický popis královské rodiny. Hlavním úkolem je výuka angličtiny.

A není to jen tak ledajaký výukový program. K dosažení výukových cílů je využita více než hodina videonahrávek ze života ještě celistvé (tj. ještě z doby, kdy žila princezna Diana), učesané (absence Charlesovy milenky Camilly Parkerové) a přísně oficiální královské rodiny. Obsahují projevy, rozhovory a komentáře pořízené britskou satelitní televizí Sky News.

Na tyto videonahrávky navazují cvičení zaměřená na porozumění mluvenému slovu, rozšíření slovní zásoby a zlepšení výslovnosti. K dispozici jsou i základní informace o členech královské rodiny a o významných událostech s ní spojených. Jedná se samozřejmě pouze o výslovnost a angličtinu britskou, na rozdíl od předcházejících titulů této řady. To by studenti předpokládané úrovně již měli bez problémů rozlišit.

Domácí výuka

Program nabízí několik základních možností studia. Student si může zvolit pořadí jednotlivých činností nebo úkolů vytvořených k danému tématu, ty jsou však přirozeně seřazeny v doporučované posloupnosti.

Nejprve se naučíte méně častá slovíčka a současně si můžete ověřovat výslovnost. Následuje poslech a shlédnutí videa, na což naváže rozšiřování slovní zásoby, zlepšení poslechu, výuka gramatiky a výslovnosti. Po druhém, pečlivějším poslechu na Vás čeká diktát s možností regulace opakování jednotlivých diktovaných úseků.

Příjemné zpestření

Výukové prostředí je zajímavé a dobře zpracované. Potíže byste neměli mít ani s ovládáním. Program využívá i technologie rozpoznávání hlasu. Postrádal jsem však ovládání hlasitosti přímo v programu.

Jako jediný prostředek pro výuku angličtiny však The Royal Family využít nelze. Jedná se spíše o multimediální zpestření učiva, které originální formou oživí vaše vědomosti. Aby se ale jednalo o opravdové zpestření, je potřeba, abyste dosáhli předpokládané úrovně znalosti angličtiny, jinak se vám program bude zdát poměrně náročný a nesrozumitelný.

Pokud jste tedy splnili vstupní podmínky, nezbývá, než se ráno probudit a vyrazit na snídani. S královskou rodinou samozřejmě. Dobrou chuť …

multimediální výuka angličtiny
English In Action – The Royal Family
Zdroj: Dr. LANG group
Telefon: (02) 44 46 08 07
Cena: 1 685 Kč včetně DPH
Doporučená konfigurace: Windows 95/98/NT/2000, PC Pentium, 32MB RAM, CD-ROM, zvuková karta, grafická karta SVGA (800×600, 256 barev – doporučeno 64K barev).

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Váš názor Další článek: iKey: klíčenka k pohledání

Témata článku: Windows, Royal, Královna, Mluvené slovo, Originální díl, Satelitní karty, Příjemné zpestření, Králov, Action, Satelitní televize, Doporučené pořadí, Diana, Sendvič, Shlédnutí videa, English, Zvukový projev, Král, Sky News, Poslech, Sen


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 83

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 39

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 144

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

** Na internetu jsou tisíce nezabezpečených chytrých domácností ** Podívali jsme se na jednu z britského Brightonu ** Útočník sestaví kompletní socioekonomický profil rodiny

Jakub Čížek | 24

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

** Alternativní DNS servery mohou zpříjemnit surfování na internetu ** Existuje několik ověřených alternativ, nejen známé DNS od Googlu ** Alternativní DNS však mají i své nevýhody, pozor na ně

Petr Březina | 31

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny