The Royal Family: královský sendvič

V řadě English in Action se nedávno objevil další díl s názvem The Royal Family, který je určen pro středně pokročilé a pokročilé angličtináře. Nejedná se ale o podrobný ani encyklopedický popis královské rodiny. Hlavním úkolem je výuka angličtiny.
Tento článek vyšel v časopise Computer 15–16/00 dne 17. 8. 2000

Libor Krula: Snídal jsem s anglickou královskou rodinou, obědval s ní, večeřel. A když už jsem byl z té společnosti unavený, šel jsem spát. Ne zrovna do královské ložnice, ale přesto jsem se díky tomu, čemu jsem se celý den věnoval, cítil královsky. Anglicky mě totiž učila královna.

Společnost Dr. LANG group se již delší dobu věnuje tvorbě softwaru pro výuku angličtiny. Výuku však rozšiřuje o nové zajímavé projekty, mezi které patří i řada English In Action tématicky zaměřená na osobnosti z oblasti politiky, podnikání, literatury, filmu a populární hudby.

V rodinném kruhu

Ve zmíněné řadě se nedávno objevil další díl s názvem The Royal Family, který je určen pro středně pokročilé a pokročilé angličtináře. Nejedná se ale o podrobný ani encyklopedický popis královské rodiny. Hlavním úkolem je výuka angličtiny.

A není to jen tak ledajaký výukový program. K dosažení výukových cílů je využita více než hodina videonahrávek ze života ještě celistvé (tj. ještě z doby, kdy žila princezna Diana), učesané (absence Charlesovy milenky Camilly Parkerové) a přísně oficiální královské rodiny. Obsahují projevy, rozhovory a komentáře pořízené britskou satelitní televizí Sky News.

Na tyto videonahrávky navazují cvičení zaměřená na porozumění mluvenému slovu, rozšíření slovní zásoby a zlepšení výslovnosti. K dispozici jsou i základní informace o členech královské rodiny a o významných událostech s ní spojených. Jedná se samozřejmě pouze o výslovnost a angličtinu britskou, na rozdíl od předcházejících titulů této řady. To by studenti předpokládané úrovně již měli bez problémů rozlišit.

Domácí výuka

Program nabízí několik základních možností studia. Student si může zvolit pořadí jednotlivých činností nebo úkolů vytvořených k danému tématu, ty jsou však přirozeně seřazeny v doporučované posloupnosti.

Nejprve se naučíte méně častá slovíčka a současně si můžete ověřovat výslovnost. Následuje poslech a shlédnutí videa, na což naváže rozšiřování slovní zásoby, zlepšení poslechu, výuka gramatiky a výslovnosti. Po druhém, pečlivějším poslechu na Vás čeká diktát s možností regulace opakování jednotlivých diktovaných úseků.

Příjemné zpestření

Výukové prostředí je zajímavé a dobře zpracované. Potíže byste neměli mít ani s ovládáním. Program využívá i technologie rozpoznávání hlasu. Postrádal jsem však ovládání hlasitosti přímo v programu.

Jako jediný prostředek pro výuku angličtiny však The Royal Family využít nelze. Jedná se spíše o multimediální zpestření učiva, které originální formou oživí vaše vědomosti. Aby se ale jednalo o opravdové zpestření, je potřeba, abyste dosáhli předpokládané úrovně znalosti angličtiny, jinak se vám program bude zdát poměrně náročný a nesrozumitelný.

Pokud jste tedy splnili vstupní podmínky, nezbývá, než se ráno probudit a vyrazit na snídani. S královskou rodinou samozřejmě. Dobrou chuť …

multimediální výuka angličtiny
English In Action – The Royal Family
Zdroj: Dr. LANG group
Telefon: (02) 44 46 08 07
Cena: 1 685 Kč včetně DPH
Doporučená konfigurace: Windows 95/98/NT/2000, PC Pentium, 32MB RAM, CD-ROM, zvuková karta, grafická karta SVGA (800×600, 256 barev – doporučeno 64K barev).

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Váš názor Další článek: iKey: klíčenka k pohledání

Témata článku: Windows, Originální díl, Zvukový projev, Diana, Král, Shlédnutí videa, Sendvič, Sen, Sky News, Action, Royal, Mluvené slovo, Poslech, Královna, English, Příjemné zpestření, Satelitní karty, Satelitní televize, Králov, Doporučené pořadí


Určitě si přečtěte

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 32

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

** Chcete na svém počítači vyzkoušet jiný operační systém? ** Jednoduchá cesta vede přes virtualizaci ** Přinášíme pět nejlepších programů virtualizaci operačních systémů

Karel Kilián | 104

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí