The Royal Family: královský sendvič

V řadě English in Action se nedávno objevil další díl s názvem The Royal Family, který je určen pro středně pokročilé a pokročilé angličtináře. Nejedná se ale o podrobný ani encyklopedický popis královské rodiny. Hlavním úkolem je výuka angličtiny.
Tento článek vyšel v časopise Computer 15–16/00 dne 17. 8. 2000

Libor Krula: Snídal jsem s anglickou královskou rodinou, obědval s ní, večeřel. A když už jsem byl z té společnosti unavený, šel jsem spát. Ne zrovna do královské ložnice, ale přesto jsem se díky tomu, čemu jsem se celý den věnoval, cítil královsky. Anglicky mě totiž učila královna.

Společnost Dr. LANG group se již delší dobu věnuje tvorbě softwaru pro výuku angličtiny. Výuku však rozšiřuje o nové zajímavé projekty, mezi které patří i řada English In Action tématicky zaměřená na osobnosti z oblasti politiky, podnikání, literatury, filmu a populární hudby.

V rodinném kruhu

Ve zmíněné řadě se nedávno objevil další díl s názvem The Royal Family, který je určen pro středně pokročilé a pokročilé angličtináře. Nejedná se ale o podrobný ani encyklopedický popis královské rodiny. Hlavním úkolem je výuka angličtiny.

A není to jen tak ledajaký výukový program. K dosažení výukových cílů je využita více než hodina videonahrávek ze života ještě celistvé (tj. ještě z doby, kdy žila princezna Diana), učesané (absence Charlesovy milenky Camilly Parkerové) a přísně oficiální královské rodiny. Obsahují projevy, rozhovory a komentáře pořízené britskou satelitní televizí Sky News.

Na tyto videonahrávky navazují cvičení zaměřená na porozumění mluvenému slovu, rozšíření slovní zásoby a zlepšení výslovnosti. K dispozici jsou i základní informace o členech královské rodiny a o významných událostech s ní spojených. Jedná se samozřejmě pouze o výslovnost a angličtinu britskou, na rozdíl od předcházejících titulů této řady. To by studenti předpokládané úrovně již měli bez problémů rozlišit.

Domácí výuka

Program nabízí několik základních možností studia. Student si může zvolit pořadí jednotlivých činností nebo úkolů vytvořených k danému tématu, ty jsou však přirozeně seřazeny v doporučované posloupnosti.

Nejprve se naučíte méně častá slovíčka a současně si můžete ověřovat výslovnost. Následuje poslech a shlédnutí videa, na což naváže rozšiřování slovní zásoby, zlepšení poslechu, výuka gramatiky a výslovnosti. Po druhém, pečlivějším poslechu na Vás čeká diktát s možností regulace opakování jednotlivých diktovaných úseků.

Příjemné zpestření

Výukové prostředí je zajímavé a dobře zpracované. Potíže byste neměli mít ani s ovládáním. Program využívá i technologie rozpoznávání hlasu. Postrádal jsem však ovládání hlasitosti přímo v programu.

Jako jediný prostředek pro výuku angličtiny však The Royal Family využít nelze. Jedná se spíše o multimediální zpestření učiva, které originální formou oživí vaše vědomosti. Aby se ale jednalo o opravdové zpestření, je potřeba, abyste dosáhli předpokládané úrovně znalosti angličtiny, jinak se vám program bude zdát poměrně náročný a nesrozumitelný.

Pokud jste tedy splnili vstupní podmínky, nezbývá, než se ráno probudit a vyrazit na snídani. S královskou rodinou samozřejmě. Dobrou chuť …

multimediální výuka angličtiny
English In Action – The Royal Family
Zdroj: Dr. LANG group
Telefon: (02) 44 46 08 07
Cena: 1 685 Kč včetně DPH
Doporučená konfigurace: Windows 95/98/NT/2000, PC Pentium, 32MB RAM, CD-ROM, zvuková karta, grafická karta SVGA (800×600, 256 barev – doporučeno 64K barev).

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Váš názor Další článek: iKey: klíčenka k pohledání

Témata článku: Windows, Sen, Diana, Satelitní karty, Královna, Royal, Poslech, Doporučené pořadí, Originální díl, Shlédnutí videa, Zvukový projev, English, Satelitní televize, Sendvič, Příjemné zpestření, Králov, Mluvené slovo, Sky News, Král, Action


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky