Elon Musk | Boring Company

The Boring Company vybuduje v Chicagu první podzemní linku. Spojí letiště a centrum města

Muskova The Boring Company může slavit. V Chicagu se jí totiž podařilo navázat spolupráci s městem a pokud půjde vše dobře, postaví svůj první komerční podzemní systém pro transport osob. Vést by měl z centra města až na mezinárodní letiště O'HareNové tunely pro dopravu povedou z centra města až na Mezinárodní letiště O'Hare. Informoval o tom Business Insider.

Firma aktuálně vyhrála s nabídkou řešení, které zkrátí cestu z centra na letiště z 40 minut na 12 a cenu sníží z 40 dolarů na přibližně 20 až 25, přičemž průměrná rychlost cestování by měla dosahovat více jak 160 km/h. Pro město se jedná o poměrně výhodný krok, celou stavbu totiž bude financovat The Boring Company, která pak ale získá i příjmy z reklamy ve vozech i prostorách „metra“.

Stavba ponese název The Chicago Express Loop a i když Muskova firma aktuálně vyhrála, následovat budou konkrétní jednání se zástupci města. Technologie, kterou chce firma nasadit, navíc nebyla nikdy testována v podobném měřítku, mohou tedy nastat i komplikace technického rázu. Pro cestování se totiž mají využívat tunely, ve kterých budou jezdit speciálně upravené autonomní vozy.

The Boring Company se věnovaly i nedávno Elonovinky:

Diskuze (8) Další článek: Extrém pro soket TR4 a slušný základ pro všechny: Gigabyte předvedl zcela nové desky pro procesory AMD

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,