The Best of Invex 2003: výsledky soutěže

Čtvrtý ročník soutěže Best of Invex, kterou pořádají redakce časopisů Computer, Computer World, Foto Video, Chip, Mobil, Mobility, PC World, Počítač pro každého, Stereo&Video a Živě.cz, zná své vítěze.
Exponáty jsou uvedeny v abecedním pořadí.

Canon EOS 300D

Klepněte pro větší obrázekPrvní cenově přístupná a přitom kvalitní digitální zrcadlovka (42 990 Kč i s objektivem) se snímačem s rozlišením 6,3 Mpix. V důležitých parametrech, především v rychlosti ostření a nastavení expozice, je ve své cenové třídě bezkonkurenční.

Eurotel Data Nonstop

Poměrně překvapivě nenabídl připojení k internetu za paušální poplatek žádný z pevných operátorů. Služba Eurotel Data Nonstop umožňuje uživatelům nepřetržitý přístup k internetu prostřednictvím GPRS za přístupný měsíční paušál, a to všude, kde je pokrytí signálem GSM. Přitom rychlost přenosů je téměř srovnatelná s klasickým analogovým modemem.

Fujitsu-Siemens Computers – Scaleo 800S

Po všech stránkách vyladěný domácí počítač postavený na novém 64bitovém procesoru Athlon 64 od firmy AMD na unikátní základní desce Fujitsu-Siemens, určené původně pro profesionální pracovní stanice. K jeho dalším přednostem patří DVD/R/RW mechanika, která dokáže vypálit i běžný DVD disk, a integrovaná čtečka šesti druhů paměťových karet.

HP ScanJet 4670

Klepněte pro větší obrázekSkener společnosti Hewlett-Packard ScanJet 4670 je zvláštní už na pohled. Nejde o žádné objemné zařízení, ale o průhledný rámeček o velikosti 41 x 30 cm s tloušťkou pouhých 19 mm, který pomocí stojánku můžete úsporně umístit na svůj pracovní stůl do vertikální polohy. Nabízí optické rozlišení 2400 dpi, 48bitovou barevnou hloubku, dle výrobce skenuje barevnou fotografii 10 x 15 cm přibližně 27 sekund a k PC jej připojíte pomocí USB i 2.0. Je kompatibilní s operačními systémy Windows i Macintosh a součástí dodávky je pestrá paleta softwaru.

Microsoft Exchange Server 2003

Na nové verzi řešení elektronické pošty Microsoft Exchange Server 2003 komise ocenila především zcela nové vlastnosti a vylepšení aplikace Outlook. Díky začlenění náhledového okna pro rychlé čtení zpráv je práce s nově přijatou poštou mnohem přehlednější, totéž platí i o možnosti barevného odlišení jednotlivých položek. Užitečné je zobrazení více kalendářů v jednom okně. Krátce vyskakující anotace nově příchozích zpráv jsou praktickým pomocníkem v každodenní práci s elektronickou poštou.

Motorola MPx200

Klepněte pro větší obrázekPřestože je tento telefon „velký“ pouze 90 mm a váží 118 g, ukrývá se v něm procesor Intel s taktovací frekvencí 200 MHz a operační systém Microsoft Windows Mobile 2002 for Smartphone. Díky tomu nabízí uživateli mnoho možností, které by hledal spíše u digitálního diáře či PDA než u mobilního telefonu. Příkladem budiž komfortní synchronizace kontaktů, kalendáře či úkolů prostřednictvím ActiveSync nebo bezdrátově pomocí GPRS s Exchange Serverem.

Palm Tungsten T3

Klepněte pro větší obrázekOpravdový hi-end ve světě palmů. Operační systém Palm OS 5.2.1, procesor Xscale 400 MHz, 64 MB RAM, integrované Bluetooth a konečně displej s rozlišením 320 x 480 pixelů, první v historii palmu. Díky všem těmto vlastnostem stejně jako široké paletě zabudovaného softwaru získává nový výkonný počítač do dlaně ocenění TBOI.

Sony DCR-PC330E

Klepněte pro větší obrázekPrvní digitální kamera na českém trhu s rozlišením CCD snímače 3,31 megapixelu. Dále je vybavena objektivem Carl Zeiss T, 10násobným optickým zoomem (120× digitálním) a mnoha zajímavými vlastnostmi, jako jsou bodové ostření a měření pomocí hybridního dotykového LCD, 3D menu, barevný hledáček či analogové vstupy/výstupy. Vzhledem k rozlišení snímače lze kameru proměnit ve fotoaparát a pořizovat snímky v rozlišení až 2016 x 1512 bodů a následně je zobrazovat na 2,5“ LCD displeji. K dispozici je také např. sekvenční snímání, blesk nebo nastavení vyvážení bílé.

Technologie Centrino

Řešení pro mobilní počítače, které se skládá z procesoru, čipové sady a bezdrátové síťové karty. Vše je optimalizováno pro mobilní řešení a zajišťuje vysoký výkon, nízkou spotřebu a tím i velkou výdrž na baterie.

Zoner Media Explorer 6 Professional

Klepněte pro větší obrázekZoner Media Explorer 6 Professional je nová verze původního českého softwaru určeného ke správě, úpravě a katalogizaci digitálních fotografií. Oceňujeme zejména komplexní přístup k práci s digitálními fotografiemi. Kromě profesionálních filtrů k úpravě snímků program obsahuje nástroje, jež umožňují fotografie odesílat do digitálních fotolabů, ukládat do archivů na výměnná média, vytvářet z nich alba ve formátu PDF či HTML apod. Jednou z novinek je možnost exportovat snímky na CD s volně šiřitelným prohlížečem.

Soutěž The Best of Invex je akce, která má upozornit na zajímavé výrobky, jež se na Invexu objevují. Hodnotiteli jsou časopisy a služby, které neskrývají své náklady a přístupy – a auditují je prostřednictvím nezávislých zdrojů.

Hodnotiteli jsou redakce časopisů Computer, Computer World, Chip, FotoVideo, Mobil, Mobility, PC World, Počítač pro každého, Stereo&Video, Živě.

Diskuze (55) Další článek: SGI: Linux je čistý

Témata článku: Video, Microsoft, Soutěž, Invex, Postavená kamera, Mobilní telefony dotykové, EOS, Objemná čtečka, Nonstop, Diáře, Zeiss, První Macintosh, Digitální fotoaparáty canon, Vyskakující okno, T-mobile mobilní telefony akce, Velký pomocník, Canon EOS, Anotace, Objektivy canon, Digitální kamery, Praktický pomocník, Carl Zeiss, Digitální fotoaparáty v akci, Best of, Užitečný filtr


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 128

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11