Texturizer – nový Notepad pro vaše okna

Texturizer v1.24 je jednoduchý editor nahrazující ještě jednodušší, místy až funkcemi nedostatečný Notepad.
Texturizer v1.24 je jednoduchý editor nahrazující ještě jednodušší, místy až funkcemi nedostatečný Notepad z Windows 95/98/NT. Je určen pro uživatele, kteří svými požadavky došli až za hranice Notepadu, ale ještě stále zcela nevyužijí možnosti profesionálních editorů (UltraEdit …).

Texturizer umožňuje otevřít a snadno přepínat mezi více soubory současně. Značného vylepšení doznala funkce Undo/Redo, která umožňuje provádět zpětné opravy až do hloubky 32767 kroků (tzn. u většiny editovaných souborů až do úplného začátku editace). Silnou stránkou programu je možnost vytvářet makra a zautomatizovat tak vkládání stále stejných sekvencí kláves. Makra mohou být ukládána do souboru a podle potřeby nahrávána zpět (i automaticky při startu programu).

Vyhledáváni programu má podle dokumentace podporovat regulární výrazy, jejich implementace je však poněkud zvláštní (očekával bych regulární výrazy po vzoru Unixu, autor ale zvolil jiný standard)

Další zajímavé funkce programu jsou hromadné převedení bloku textu jen na velké či malé znaky, převedení všech velkých znaků na malé a naopak a otočení celé věty po znacích (tuto funkci obzvláště ocení všichni začínající kryptografové).

Vadou programu je neuspokojivě řešená výměna za Notepad. Musí být provedena ručně, tedy přesně podle pokynů autora takto: zazálohovat starý notepad.exe na oldnotepad.exe a Texturizer přejmenovat na notepad.exe. Přece nemůže být tak těžké provést tuto rošádu instalačním programem.

Notepad je i dnes stále využíván tvůrci HTML stránek, kteří si chtějí udržet plnou kontrolu nad jejich obsahem. Právě ti nejvíce ocení nové nadstandardní funkce Texturizeru.

Program je šířen jako freeware a je volně ke stažení.

Témata článku: Windows, Okna, Download, Stejný vzor, Stejný tvůrce, Pokyn, Makro, Vylepšený editor, Jednoduchá oprava, Notepad, Redo

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • IA 20. 4. 2001 18:48:33
    tak jsem si precetl tvou recenzi a ... jako jo!
    skutecne nevim, co bych...
Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 45

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

** Chyba v CCleaneru je závažnější, než se zdálo ** Update na novou verzi nemusí stačit ** Přinášíme detaily

21.  9.  2017 | Stanislav Janů | 55


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky