Microsoft Office | Windows 10 | Microsoft Word

Textový editor MS Word dostane v desktopové verzi chytřejší kontrolu pravopisu a gramatiky

Textový editor MS Word dostane v desktopové verzi chytřejší kontrolu pravopisu a gramatiky

Textový editor Microsoft Word dostane ve verzi pro operační systém Windows 10 o něco chytřejší nástroj pro kontrolu gramatiky Microsoft Editor. Ten je již nějakou dobu dostupný ve webové verzi a nyní přichází do desktopové aplikace, informuje web Windows Latest.

Jako první dostávají k novince přístup uživatelé, kteří se zapojili do testování v rámci programu Windows Insider. Nová verze Editoru je aktuálně k dispozici pouze pro vybrané testery s verzí 2010 (sestavení 13328.20000).

Microsoft Editor

Microsoft Editor používá při kontrole pravopisu a gramatiky umělou inteligenci a technologie strojového učení. Dosud byl dostupný jen v rámci webové verze textového editoru MS Word a poštovního programu MS Outlook.

V desktopové verzi byla až dosud k dispozici „hloupější“ kontrola pravopisu a gramatiky. Ve většině případů v podstatě spočívala pouze v porovnání napsaných slov proti slovníku a hodila se tak především pro kontrolu případných překlepů.

Klepněte pro větší obrázek 
Chytrá kontrola pravopisu a gramatiky

Umělá inteligence posouvá celý princip na úplně novou úroveň. Dokáže totiž vnímat napsaný text v kontextu a při kontrole neposuzuje pouze jednotlivá slova a fráze. Umí také zobrazovat návrhy, což urychluje korekturu. Na základě doporučení můžete ve větě provést příslušné změny nebo je zcela přepsat.

Pod taktovkou umělé inteligence

V nové verzi můžete také vybrat slovo a poté stisknutím klávesové zkratky Shift + F10 nebo Alt + Šipka dolů přejít na obrazovku s návrhy, jak je znázorněno na níže uvedeném snímku obrazovky. K dispozici i nová kontrola plagiátů, která zajistí správné zpracování citací.

Klepněte pro větší obrázek 
Nový návrh oprav

Další funkce umělé inteligence pro Microsoft Word:

  • Nové uživatelské rozhraní se zaměřením na návrhy.
  • Nové podokno pro přístup k prostředí kontroly.

Za zmínku také stojí, že nová verze editoru bude v MS Wordu podporovat tmavý režim. Jedinou dosud nezodpovězenou otázkou tak zůstává termín, kdy se novinek dočkají uživatelé stabilních sestavení Windows 10 a MS Wordu a zda (případně kdy) bude k dispozici pro češtinu.

Diskuze (16) Další článek: MediaTek přeskočil Qualcomm a je největším výrobcem čipsetů pro mobily

Témata článku: Microsoft, Umělá inteligence, Microsoft Office, Windows 10, Windows Insider, Microsoft Word, Kontrola, Web Windows Latest, Verze, Pravopis, Windows Latest, MS Outlook, Gramatika, Alt + Šipka, WoR, Textový editorKuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály