Texas Instruments exceluje s digitálním audiem

Společnost Texas Instruments přichází pomalu na trh se svými revolučními technologiemi zaměřenými především na digitální audio.
Nedávno jsme psali o některých aktivitách právě této společnosti, ale vše bylo teprve u zrodu a v náznacích. Dnes tu je před námi několik novinek společnosti Texas Instruments, které nám může nabídnout. Jde především o revoluční technologický systém InterTrust Digital Rights Management Technology, který obdobné jako SDMI zabraňuje u hardwarových audio přehrávačů nelegálnímu kopírování hudebních nahrávek.Nové také společnost Texas Instruments začala licencovat svoji technologií InterTrust spolu se softwarem speciálně vyvinutým pro účely výrobců MP3 hardware.

Tato nová nabídka umožňuje bezpečný přesun hudebních nahrávek z PC (či jiné počítačové platformy) do samotného hardwarového přehrávače. Tím se zabrání jakémukoliv nelegálnímu šíření hudebních nahrávek.

Softwarová podpora společnosti InterTrust a hardwarové doplňky TI společně dohromady dávají tzv. Digital Rights Management (DRM) založený na přeprogramovatelném čipu TMS320C5000 (DSP digital signal processors). Tento DSP procesor může být nabízen dalším společnostem, které ho plně využijí ve svých přehrávačích.

Technologie TI/InterTrust je plně v budoucnosti upgradovatelná s několika dalšími možnostmi, jako je podpora budoucích audio formátu. DSP od IT nyní podporuje veškeré nynější audio formáty - MP3, Windows Media Audio, Advanced Audio Coding (AAC), RealNetworks RealAudio G2, Liquid Audio a formát od společnosti Audible. Procesory DSP jsou již navrhnutý pro 30 nejžádanějších MP3manu další generace. Především sem patří RCA Lyra, Sony Vaio Music Clip a další.

Na druhé straně se velice radují nahrávací společnosti, které tak budou mít o velkou starost méně. Protože podle jejich slov jde o miliónové úniky, díky šíření nelegálních kopií komerčních licencovaných hudebních nahrávek. Nechme se však překvapit, jestli to dopadne tak, jak to předpokládá např. společnost Texas Instruments, protože podobná technologie SDMI již mnoha MP3manech nemá takové zastoupení a spíše již upadá.

Váš názor Další článek: Další bodík ENCADu, bude ale stačit?

Témata článku: Microsoft Office, Excel, Audi, Signal, Texas Instruments, Texas, Digita, INS, Advanced Audio Coding, Hardwarová podpora, Lyra, Softwarová podpora, Liquid, TeX, Digit, Clip, Audio


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači