Testy inteligence a osobnosti na českém Internetu

18. ledna 2000
cvbcxvbcvb SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Všelijaké testy mají své místo i na českém Internetu, kde můžete otestovat inteligenci a osobnost sebe nebo svých přátel a kolegů.
Všelijaké testy jsou oblíbenou zábavou, a proto se často objevují v novinách, časopisech a občas vyjde i sbírka testů v knižním vydání. Své místo mají i na českém Internetu, kde můžete otestovat inteligenci a osobnost sebe nebo svých přátel a kolegů. Dokonce existuje i stránka, na níž můžete prověřit chytrost svého psa. Chcete-li vědět, kde máte takové testy hledat, přijměte pozvání na krátký výlet po sedmi webech, které vám poví, jak na tom vlastně jste.

Testy IQ české Mensy - Mekkou všech osob s nadprůměrným IQ je Mensa. Pochopitelně na webových stránkách této organizace nechybí ani testy, kterými si můžete ověřit, zda byste se do této společnosti dostali. K dispozici je celkem pět testů: jeden verbální, jeden numerický, dva smíšené a jeden obrázkový. Všechny testy mají časový limit, a pokud jej nestihnete, vyhodnotí se otázky, které jste stačili zodpovědět. Ve vyhodnocení se pak dozvíte, kolik odpovědí jste měli správně a jaká je vaše procentuální úspěšnost. V tabulce si pak lze vyhledat stručné slovní zhodnocení. Nechybí ani statistika testu, z níž vyčtete celkový počet řešitelů, průměrnou úspěšnost a průměrný počet správných odpovědí. Zajímavá je též statistika ukazující, kolik osob zodpovědělo správně kolik otázek. Co mi ale chybělo, byly správné odpovědi a výčet otázek, v nichž jsem udělal chybu. Kromě testů nabízí web Mensy mnoho dalších zajímavých informací, hlavolamy, a pokud si chcete opravdu tvrdě namáhat své mozkové závity, stoprocentně vám k tomuto účelu poslouží Nevyřešené úlohy. Pro zájemce je též k dispozici časopis Mensa, který si mohou zdarma stáhnout ve formátu PDF. Web Mensy skutečně nedělá této organizaci ostudu - kromě pěkného a vkusného vzezření neobsahuje snad žádnou chybu a osobně bych jej řadil mezi nejlépe provedené weby na českém Internetu. Celkový dojem: vynikající.

IQ Test na fi.muni.cz - Na první pohled sice nic moc, ale zato se stránka s testem načítá velice rychle. Celý test je rozdělen do osmi kategorií, z nichž každá se skládá z deseti otázek. V první například vybíráte slova, která spolu souvisí, v druhé doplňujete číselné řady, ve třetí hledáte přehozená slova ve větách, v sedmé hledáte podobná přísloví atd. a v osmé řešíte matematicko-logické kvízy. Osobně se domnívám, že 80 otázek za 40 minut je, obzvláště vzhledem k obtížnosti některých otázek, opravdu dost náročné (docela by mě zajímalo, zda to někdo stihnul vyplnit celé správně v časovém limitu). Z výsledku se dozvíte dosažený čas, kolik jste získali bodů (za každou otázku je, bez ohledu na její náročnost, jeden bod), v jakém rozmezí je vaše IQ, kolik návštěvníků se umístilo v tom kterém rozmezí, a nechybí ani odkaz na stránku se správnými výsledky. Grafické provedení je velice prosté, nicméně pro tento účel zcela postačující a především nezdržuje načítáním prakticky jakékoli grafiky. Co mě překvapilo, bylo technické provedení, které bylo zcela bez chyby - jedinou výjimku tvoří nesmyslný tag <!>, který ale browsery ignorují, takže ve stránce nijak nepřekáží. Celkový dojem: velmi dobrý.

Psychologické testy - Na této stránce se dozvíte odpovědi na otázky Jste oblíben(a)?, Jste dobrým milým (milou)?, Romantická láska nebo Jaký(á) jsi?. Na začátku každého testu je krátké pojednání, které vám lépe osvětlí význam otázek a uvede vás do tématu. Otázky jsou jasně formulované a odpovídáte na ně volbou ano/ne/? (nevím). Po vyplnění stačí stisknout tlačítko Zobrazit výsledky a během okamžiku se dozvíte, kolik jste získali bodů, krátké slovní hodnocení, kolik procent zkoušených osob dosáhlo tohoto výsledku a jaké je průměrné skóre. Nechybí ani výpis odpovědí, při kterých byste dosáhli maximálního počtu bodů. Všechny testy jsou pěkně propracované a věřím, že výsledky odrážejí skutečnost (i když některé výsledky byly odlišné od toho, co jsem si o sobě myslel, ale to asi nebude chyba testů...). Grafické provedení je pěkné a neotřelé, po technické stránce lze vytknout pouze občasné vynechání textu pod obrázkem. Celkový dojem: velmi dobrý.

IQ Test na Solutions.cz - Na první stránce, velké téměř 100 KB, najdete základní instrukce a informace. Potěšilo mě, že povolují použití kalkulačky, protože počítání "z hlavy" není důkazem intelektu, nýbrž pouze matematického nadání. Na vyplnění celého testu je stanoveno 30 minut, pokud test nestihnete vyplnit celý, automaticky se ukončí a vyhodnotí. Po přečtení tohoto stručného návodu a přípravě všech potřebných instrumentů můžete kliknout na odkaz Start. Test, čítající celkem čtyřicet otázek na jedné stránce, se skládá z kvízů typu doplňte chybějící číslo/písmeno/obrazec, označte slovo, které se k ostatním nehodí, který z obrazců patří tam a tam a podobných, jež skutečně prověřují logické myšlení. Obzvláště zde se ale projevuje efekt neurčení velikosti obrázků, protože nemáte-li dostatečně rychlé připojení a obrázky se vám načítají postupně, bude vám stránka během čtení poskakovat, což může jedince, majícího problémy se soustředěním, pořádně rozházet (během načítání již totiž běží čas). Po vyplnění se v dialogovém okně dozvíte, které otázky jste zodpověděli špatně, a následně se celý test načte znovu. Nedozvíte se tedy ani správné odpovědi, ani to, jaké hodnoty byste na stupnici IQ dosáhli. Grafické provedení je celkem sympatické, neobsahuje žádné rušivé elementy, a tak se po načtení stránky můžete soustředit skutečně jen na řešení stále náročnějších otázek. Po technické stránce lze vyčíst již zmíněné neurčování velikosti obrázků a příliš objemnou grafiku. Celkový dojem: dobrý.

IQ Test na gym-karvina.cz - Další test inteligence najdete na stránkách gymnázia v Karviné. Skládá se ze třiceti otázek, na jejichž zodpovězení máte třicet minut. Jednotlivé otázky jsou rozděleny po deseti podle počtu bodů, které je za ně možné získat - začínáte otázkami za jeden bod (doplňování číselných řad), pokračujete "dvojbodovými" (určení slova, které nepatří k ostatním, a slova opačného významu) a končíte otázkami za tři body (opět číselné řady). Po vyplnění stisknete tlačítko Vyhodnotit a během zlomku vteřiny si můžete z dialogového okna přečíst svůj inteligenční kvocient. Grafické provedení je sice jednoduché, ale pro tyto účely zcela postačující (snad jen kdyby byla nějaká sympatičtější barva pozadí...), z technického hlediska musím upozornit na nesprávné používání tagu BODY, které může způsobit problémy se zobrazením stránky v některých starších prohlížečích. Celkový dojem dobrý.

IQ Test na cesnet.cz - Tady na to jdou rovnou bez jakéhokoli úvodu - jediné, co se dozvíte, je, že test byste měli zvládnout za 20 minut. Tato doba se ale nijak nekontroluje, a tak test můžete vyplňovat třeba celou hodinu (nedosáhnete tím ale výsledků, které odpovídají vašemu skutečnému intelektu). Třiatřicet otázek je rozděleno do pěti kategorií: v první doplňujete číselné a písmenné řady, ve všech následujících pak doplňujete obrazce mající nějaké logické souvislosti. Trošku překvapivé je, že i když je celý text testu v češtině, slouží k odeslání výsledků tlačítko Send answers. Stejně tak výsledky jsou dvojjazyčné - nejdříve se dozvíte, že Vaše IQ je podle tohoto test:, následuje anglicky psaný výčet všech otázek, přičemž u každé je uvedeno, zda jste ji zodpověděli správně (u chybných je uvedena i správná odpověď). Grafické provedení je celkem pěkné, zejména se mi líbila vkusná kombinace světle žluté se sympatickou modrou, po technické stránce musím vytknout nesprávné používání tagů pro vytváření seznamů, neuzavírání párových tagů, chybějící texty pod grafikou a rozměry obrázků. Celkový dojem: dobrý.

Jak chytrého máte psa - Na Internetu můžete otestovat inteligenci nejen sebe sama, ale i svého psa (máte-li ovšem nějakého). Podle informace na úvodní stránce hodnotí tento test zrakové a sluchové schopnosti psa a také jeho chování doma i při kontaktu s lidmi či jinými zvířaty. Odpovědi si musíte zapisovat na papír a poté, co absolvujete všech dvanáct otázek, které jsou situovány na jednu stránku, můžete zjistit výsledky na stránce s hodnocením. Zde sečtete body za jednotlivé odpovědi a dozvíte se, do které ze sedmi kategorií se váš čtyřnohý přítel zařadil. Bohužel zde není uvedeno nic více než jednoslovné, maximálně dvojslovné hodnocení - žádný rozbor, v čem by se dotyčné zvíře mohlo zlepšit, nebo jaké jsou jeho povahové vlastnosti. Po grafické stránce je web spíše průměrný (je znát, že byl z větší části vytvářen ve Wordu), po technické lze vytknout pouze neuvádění alternativních textů pod obrázky a nesprávné uzavírání párových tagů. Celkový dojem: dobrý.

Diskuze (4) Další článek: cvbcxvbcvb

Témata článku: Dobrý test, Test, Dojem, Logické myšlení, Send, Inteligence, Žluté tlačítko, Časový limit, Osobnost, Základní instrukce, Podobné hodnocení, Dobrý výsledek, Pes, Celý automat, Mensa, TES, Dobrý dojemTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Skvělý horor Alien Isolation v prosinci dorazí na mobily. Bez kompromisů

Skvělý horor Alien Isolation v prosinci dorazí na mobily. Bez kompromisů

Mobilní verze nabídne zcela kompletní zážitek, který známe z velkých platforem.

Michal Maliarov
Mobilní hryAlien Isolation
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály