AMD | Procesory | Epyc

Testovací vzorky serverových procesorů AMD Epyc s architekturou Zen 3 mají 64 jader na frekvencí 3 GHz

Testovací vzorky serverových procesorů AMD Epyc s architekturou Zen 3 mají 64 jader na frekvencí 3 GHz

AMD tento rok uvede novou generaci serverových nebo desktopových procesorů (AMD neoznámilo které, pouze že půjde o „Zen 3“), jenž budou postavené na architektuře Zen 3. Tyto procesory budou vyráběné pomocí optimalizované 7nm+ technologie u TSMC, díky čemuž bude možné dosáhnout i vyšších frekvencí se stejnou spotřebou.

Web iGorsLab rozkódoval označení pro současné revize A0 tří modelů inženýrských vzorků serverových procesorů Epyc. Nejvyšší 64jádrový model měl mít turbo frekvenci až 3 GHz, což sice není mnoho, ale ve finálních kusech se určitě dočkáme ještě dalšího zvýšení. Současný Epyc Rome se Zen 2 totiž zvládne u 64jádrového provedení až 3,4 GHz se základní frekvencí 2,4 GHz.

Dle informací si tento model zachovává TDP 225 W, respektive 240 W a podporu operačních pamětí DDR4-3200. Architektura Zen 3 ale přichází i s dalšími změnami a jednou z těch významnějších je i nová konfigurace CCD a CCX. U 64jádrového Zenu 3 bude každé CCX obsahovat 8 jader a sdílenou L3 cache o velikosti 32 MB. Zen 2 měl čtyřjádrové bloky CCX a 16 MB L3 cache.

Díky tomu dojde k další optimalizaci latence při zpracování úloh, které vyžadují více jader najednou.

Váš názor Další článek: Americká armáda využívá satelity k zaměřování cílů dělostřelectva

Témata článku: Technologie, Hardware, AMD, Procesory, Čipy, TSMC, Architektura, Servery, Superpočítače, Datacentra, Epyc, Procesor, CCD, CCX, Web iGorsLab, AMD Epyc, Jade, Zen, Vzorek, Epyc Milan, Frekvence, GHzBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály