AMD | Procesory | Epyc

Testovací vzorky serverových procesorů AMD Epyc s architekturou Zen 3 mají 64 jader na frekvencí 3 GHz

AMD tento rok uvede novou generaci serverových nebo desktopových procesorů (AMD neoznámilo které, pouze že půjde o „Zen 3“), jenž budou postavené na architektuře Zen 3. Tyto procesory budou vyráběné pomocí optimalizované 7nm+ technologie u TSMC, díky čemuž bude možné dosáhnout i vyšších frekvencí se stejnou spotřebou.

Web iGorsLab rozkódoval označení pro současné revize A0 tří modelů inženýrských vzorků serverových procesorů Epyc. Nejvyšší 64jádrový model měl mít turbo frekvenci až 3 GHz, což sice není mnoho, ale ve finálních kusech se určitě dočkáme ještě dalšího zvýšení. Současný Epyc Rome se Zen 2 totiž zvládne u 64jádrového provedení až 3,4 GHz se základní frekvencí 2,4 GHz.

Dle informací si tento model zachovává TDP 225 W, respektive 240 W a podporu operačních pamětí DDR4-3200. Architektura Zen 3 ale přichází i s dalšími změnami a jednou z těch významnějších je i nová konfigurace CCD a CCX. U 64jádrového Zenu 3 bude každé CCX obsahovat 8 jader a sdílenou L3 cache o velikosti 32 MB. Zen 2 měl čtyřjádrové bloky CCX a 16 MB L3 cache.

Díky tomu dojde k další optimalizaci latence při zpracování úloh, které vyžadují více jader najednou.

Váš názor Další článek: Americká armáda využívá satelity k zaměřování cílů dělostřelectva

Témata článku: Technologie, Hardware, AMD, Procesory, Čipy, TSMC, Architektura, Datacentra, Servery, Superpočítače, Epyc, Vzorek, TES, Frekvence, Procesor, Pro, Jade, AMD Epyc, CCX, Web iGorsLab, Zen, Epyc Milan, GHz, CCD, Procesory na Heureka.cz