Testy | Základní desky

Test základní desky MSI MPG Z690 Carbon WiFi. Oslní výkonem, zato barvičky můžete vypnout

Základní desky střední třídy to mají těžké, protože zákazník může při oželení pár funkcí ušetřit několik tisíc, anebo za příplatek získat některé důležité.

Plusy

  • Stabilní výkon
  • Rychlá diagnostika problémů
  • Mnoho prostoru pro úložiště

Minusy

  • Silná konkurence
  • Chybí některé taktovací funkce
8,5
Hodnocení

Dnes bývá až příliš často kladen důraz na RGB, a tak se strategií nejen výrobců základních desek stalo umístit na svůj produkt co nejvíce svítivých a blikajících prvků a nejlépe k tomu přidat ještě displeje, kde je možné zobrazovat nejrůznější údaje nebo animace. Jenže ne každý uživatel počítače je hráčem, natož milovníkem zářivých barviček. MSI na testované základní desce přišlo s velmi dobrým kompromisem v podobě decentního, ale úchvatného designu.

image.png

Dominantou je drak na hlavním pasivním chlazení napájecí kaskády. Ten působí velmi efektně, ve výchozím nastavení mění barvy a spíše než vyzařování světla ohromí detailní tvar. Deska má pár dalších světýlek ještě v oblasti čipsetu, kde mimo jiné září i nápis „carbon“. Pokud však nejste milovníci RGB, existuje jednoduché řešení, jak jej vypnout – na základní desce je mechanický přepínač. To představuje skvělé řešení, protože se nestane, že by se RGB podsvícení zapnulo třeba s resetováním UEFI nebo po nějaké softwarové aktualizaci. Jsou tedy vyslyšena přání obou pólů zákaznického spektra.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Bývalý vývojář Etherea učil Severokorejce používat kryptoměny. Půjde za to do vězení

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,