Hardware | Články z Computeru | Základní desky

Test základní desky Asrock J5005-ITX s procesorem Intel Pentium Silver J5005: Stačí jen pár wattů

Deska s úsporným čtyřjádrem od Intelu stačí na většinu věcí, které na počítači obvykle děláte, a přitom má běžně příkon jen kolem 15 W.

Dnes se podíváme na základní desku Asrock J5005-ITX, která se dodává rovnou i s úsporným procesorem a může se stát základem pro velmi levný, malý a energeticky nenáročný počítač

Základní deska je osazená čtyřjádrovým čipem SoC Intel Pentium Silver J5005 z rodiny Atomů, který nese kódové označení Gemini Lake. Má základní takt 1,5 GHz a maximální s boost 2,8 GHz. Na testované desce běžel při zátěži všech jader obvykle na 2,7 GHz.

Procesor doplňuje integrovaný grafický adaptér UHD Graphics 605 s 18 výpočetními jednotkami. Paměťový řadič podporuje dvoukanálové zapojení pamětí typu DDR4 s taktem až 2 400 MHz i úsporných LPDDR4 se stejným taktem.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, YouTube, Internet, Intel, AMD, Články z Computeru, Wi-Fi, Atom, HDMI, Základní desky, GeForce Now, BIOS, GHz, Rozlišení, Uhd graphics, Procesor, Takt, Procento výkonu, GPU, Zak, Soc Intel, Základní deska, Google Chrome, Krytka, KA-SAT