Test Radeonu HD 2900 XT: R600 je konečně tady!

Na novém Radeonu poháněném čipem R600 jsme změřili všechno, co se dalo – tedy i výkon pod Windows Vista.
Test Radeonu HD 2900 XT: R600 je konečně tady!

Serious Sam 2 (HDR)

Serious Sam 2 naštěstí nabízí zabudované měření výkonu (a ještě lepší je, že jde ovládat skriptem a umí zapisovat výsledky do TXT) pomocí příkazu konzole. Pro testy jsem vybral ze tří už hotových dem graficky nejnáročnější Greendale. Všechny detaily jsou nastaveny na maximum, zapnuto je i HDR.

Výkon Radeonu HD 2900 XT bez AA je jen kousek nad 8800 GTS (ale zlepšuje se s každou revizí ovladačů), s AA se kupodivu (kromě hardcore režimu 2 560 × 1 600 s 4× AA) může měřit i s GTX.

Stalker: Shadow of Chernobyl

Stalker nemá moje sympatie jako benchmark rozhodně nemá. Měřit můžete buď Frapsem (a probíhat přitom pokud možno co nejvíce pokaždé stejně nějakou lokaci), nebo vsadit na timedema vystavená ke stažení na různých diskuzních fórech. Použil jsem druhé z nich (buildings), první (short) sleduje více než krajinu oblohu. Bral jsem až výsledky z druhého průchodu. Ve hře jsou nastaveny maximální detaily, pouze "shader anti-aliasing" nabízený hrou jsem nechal vypnutý.

Stalker je jednou z her, která Radeonu HD 2900 XT a celkově ATI nejde. Rozdíl oproti GeForce 8800 GTX ve vyšším rozlišení se nedá nazvat jinak než propastným.

 

Témata článku: Windows, Verse, Následující generace, Call of Duty, Jediný zástupce, Verze, Test, Far Cry 3, Obraz, Detail, Nová jednotka, Lidské vnímání, Stejný prostor, Maniak, Radeon, Cell, Přímý dotaz, Poslední ovladač, Gothic 3, Company, Parallax, Vertikální synchronizace, Call, Šroubek, Mobilní verze


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize