Testy | Zdroje

Test počítačového zdroje XPG CyberCore 1300 Platinum. Připravte se na hladovou příští generaci

Chystaná nová generace grafických karet bude o poznání žravější a stejně tak i procesory jsou stále nenasytnější. Do špičkové herní sestavy tedy budete potřebovat i pořádně výkonný zdroj.

Plusy

  • Kompletně modulární kabeláž
  • 10 let záruky
  • Malá hloubka
  • Až do 700W zátěže neslyšný

Minusy

  • Vysoká cena
  • Chybí nejmodernější napájecí PCIE konektor
9,3
Hodnocení

Zatímco se kancelářské počítačové sestavy spokojí i s 200W zdrojem, těm nejvýkonnějším herním už za chvíli nebude stačit ani kilowattový. S tím začínají počítat i výrobci zdrojů, proto XPG (Adata) přichází s řadou CyberCore poskytující výkony 1 000 a 1 300 W, přičemž se chlubí certifikátem 80PLUS Platinum. Nám se dostal do rukou nejvýkonnější 1 300W model, který má uspokojit i ty nejnáročnější uživatele. Kromě 80Plus Platinum dokazuje jeho vysokou účinnost i certifikát Cybenetics ETA Platinum a tichý chod pak certifikát Lambda A-. Bez vysoké účinnosti by se tak výkonný zdroj ani nedokázal uchladit.

Na první pohled vypadá CyberCore 1300 Platinum jako jakýkoli jiný zdroj, díky jeho hloubce jen běžných 160 mm byste do něj vůbec neřekli, že zvládne až 1,3kW zátěž. V tom se zásadně liší od dřívějších 1kW modelů obřích rozměrů a vejde se tak díky tomu i do menší počítačové skříně. Až pohled na stranu, kam se připojují kabely, prozradí, že je těch konektorů nějak moc.

41251f98-9d20-42e7-a75e-cbae80a00160

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Týden Živě: Česká roboauta pro celý svět, Atari z Lega a dělo do vesmíru

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,