Testy | Počítače | MSI

Test počítače MSI Infinite X: přetaktovaný Core i7-8700K a GTX 1080 Ti

  • šestijádrový Core i7-8700K má při hraní rezervu i pro vysílání streamu
  • GTX 1080 Ti s 11 GB pro nekompromisní hraní
  • Neobvykle řešená skříň s oddělením teplotních zón

Počítačové sestavy testujeme jen tehdy, když jde o výjimečnou záležitost. A MSI Infinite X obsahuje extrémně výkonné komponenty spolu se zajímavě řešeným provedením skříně. Tak jsme se na něj podívali.

MSI Infinite X

Core i7-8700K, 4,4 GHz ● 16 GB DDR4 2400 MHz ● deska MSI Z370M Gaming Pro AC ● MSI Armor Geforce GTX 1080 Ti 11 GB ● 2× 256GB SSD Intel 600p (RAID), 2 TB HDD Seagate, DVD mechanika ● přední: USB 2.0, USB 3.0, USB-C, sluchátka, mikrofon ● zadní: HDMI, Display Port, 5×USB 3.0, USB-C, Gb LAN, SPDIF, 5× audio, grafika: 2× HDMI, 2× DisplayPort, DVI ● 802.11ac Intel AC3168 ● zdroj Delta 550W 80 Plus Bronze ● Windows 10 Home 64bit ● 21 × 45 × 49 cm ● 15 kg

65 000 Kč
zapůjčil: MSI

Stolní počítače řady Infinite prodává MSI už delší dobu. Charakterizuje je skříň s nastavitelnými světelnými efekty a netradičním rozmístěním komponent. Oproti klasické koncepci se totiž snaží o lepší rozdělení počítače do oddělených termálních zón a o lepší chlazení grafické karty.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V balení získáte elegantní skleněnou bočnici nebo tradiční plechovou. Plechová verze lépe přivádí chladící vzduch do netradičně otočené grafické karty

Grafika tu je totiž otočená o 90 stupňů a její boční nasávací ventilátory přiléhají k levému boku skříně, odkud nasávají čerstvý vzduch. S kovovou bočnicí přímo skrz perforaci, u skleněné bočnice z mezery mezi rámem a sklem. Současně přepážka odděluje prostor procesoru a grafické karty, takže se tyto dvě zóny vzájemně neovlivňují.

Zdroj našel tradičně místo na spodní straně, kde vytváří vlastní teplotní zónu spolu s pevným diskem. Ventilátor zdroje nasávající ze spodní strany potom chrání filtr.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Skleněná bočnice nedoléhá na bok skříně, aby se lépe nasával vzduch. V Horní části se schovává DVD mechanika

V případě Infinite X se dovnitř vešla grafická karta MSI GTX 1080 Ti a šestijádrový procesor Core i7-8700K. Dva moduly pro celkem 16 GB DDR4 paměti nezdobí žádné designové chladiče a popravdě ani nejsou to nejrychlejší, co byste mohli procesoru nabídnout. Rychlost 2400 MHz je normální, počítači by asi více slušely 3200MHz moduly.

Neobvykle MSI vyřešilo disky. Přímo na desce jsou osazené dva NVMe M.2 sloty 256GB disky Intel 600p. Ty jsou zapojené v RAIDu pro rychlejší přenos dat a celkovou kapacitu 512 GB. Dva základní disky Intelu v RAIDu tak dokáží za skoro poloviční cenu konkurovat elitnímu 512GB SSD.

U zdroje se schovává dále 2TB disk pro odložení dat a na boku skříně je nachystaný šuplík a kabely pro další 2,5palcový disk. A i když to na první pohled není vidět, v horní části skříně našla místo optická mechanika.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pravý bok ukrývá dvě pozice pro 3,5" disky a jednu nachystanou pro 2,5" disk. Na spodní straně je filtr pro nasávání zdroje
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
2,5" pozice má připravené kabely, 2TB disk Seagate poslouží jako odkladiště. Hlavní práci odvedou dva SSD disky Intel zapojené v RAIDu pro rychlejší přenosy

Vzhledem k použitým komponentám MSI trochu odvážně vsadilo jen na 550W zdroj Delta s certifikátem 80 Plus Bronze. Podle PSU kalkulátoru by mělo být minimem 500 W. Při maximální zátěži (Furmark pro 100% zátěž GPU i CPU a kopírování dat na discích) dosahovala ve špičkách zátěž na 490 W. To už je popravdě za hranicí specifikace 80 Plus Bronze pro 550W zdroj. Při běžném hraní se pohybovala spotřeba sestavy trvale pod 400W, takže tam problémy rozhodně nehrozí. Spíš takto v MSI uměle omezili možnou rozšiřitelnost sestavy. K čemu jsou volné sloty, když hrozí, že zdroj nemá potřebnou rezervu na jejich napájení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vodní chlazení posílá vzduch dozadu, pomocný ventilátor fouká nahoru. Přední ventilátor fouká do prostoru grafické karty. Grafickou kartu propojuje se základní deskou masivní široký kabel

Bez debat je ale výkon sestavy. Přetaktování znamená stisk jednoho tlačítka v utilitě od MSI a o další se starat nemusíte. Z původních 3,7 GHz procesor skočí na 4,4 GHz a při zátěži méně jader dokáže šplhat k 5 GHz. Pro střih videa používám stanici Dell s šestijádrovým procesorem Xeon E5-1650v4. Tento procesor stojí o 50 procent víc než tady použitý šestijádrový Core i7-8700K. Při kompresi videa, kde procesor bere hlavní díl zátěže, porazí sestava od MSI mou pracovní stanici o 20 procent.

Dell Precision Tower 5810
E5-1650v4+Quadro M4000
MSI Infinite X
| i7-8700K+GTX 1080Ti
Komprese videa (test Computeru) 02:58 02:23
Export Týdne Živě v Premiere Pro 05:54 04:46

Grafická karta 1080 Ti pak zajistí dostatečný výkon pro pohodlné hraní ve 4K nebo extrémní snímkové frekvence v nižších rozlišeních. To vše při rozumném šumu.

Naměřili jsme

3DMark _ SSD
Klepněte pro větší obrázek
HDD
Klepněte pro větší obrázek
Fire Strike Ultra 7076
Fire Strike 22126
Sky Diver 48047
CloudGate 43774
Ice Storm 182256
PCMark 8
Home OpenCL 5425
Home 4831
Creative OpenCL 9220
Creative 6632
Work OpenCL 5587
Work 3957
Unigine
Valley ExtremeHD 136,5 FPS
Heaven Extreme 178,9 FPS
Max. teplota při hraní
CPU 60° C
GPU 82° C

Samotný počítač bez zátěže uslyšíte, ventilátory na grafické kartě jsou při práci ve Windows vypnuté, ale ventilátory na vodním chlazení a ve skříni se nezastaví. Při vrcholné zátěži to ale není dramaticky jiné, roztočená grafika nepřidá výrazný šum navíc a vodní chlazení při vyšší zátěži sice také jede hlasitěji, nikdy to ale nepřekoná nějakou rušivou hranici.

Při hodnocení počítačových sestav se samozřejmě ozvou ti, kteří přece stejný počítač dokáží poskládat sami za výrazně nižší ceny a ke všemu s lepšími komponentami. Na ty ale Infinite X nemíří. Infinite X osloví ty, kteří chtějí odladěnou výkonnou sestavu, které je nezklame. Nechtějí řešit optimální sladění komponent a vyvazovat kabely, chtějí prostě hrát nebo pracovat s maximálním výkonem. A díky tomu, že MSI dokáže dodat do sestavy vlastní skříň, grafiku i základní desku, má hodně důležitých částí sestavy pod svou kontrolou a dokáže garantovat a přímo nabídnout i přetaktování.

Diskuze (8) Další článek: Uber pořídí 24 tisíc autonomních SUV od Volva. Stanou se základem jeho robotaxi

Témata článku: Windows, Testy, Video, Intel, Počítače, Nvidia, SSD, Dell, MSI, DisplayPort, Seagate, DVD, GTX 1080, Sestavy, Cofee Lake, Dlouhá doba, Stejný počítač, Valley, Optická mechanika, První pohled, Core, TES, GPU, Celková kapacita, Gb LAN, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě