Testy | Paměti

Test paměti Adata XPG Spectrix D50. RGB za příplatek

Plusy

  • Dobrý výkon
  • Hezké RGB efekty

Minusy

  • Příplatek za RGB
  • Vysokoprofilové
7,8
Hodnocení

Kdo vybírá paměti RAM hlavně kvůli vzhledu a podsvícení, bude mít problém s dvěma moduly na základní desce, které umožňuje zapojení až čtyř modulů. Důvod je prostý – propracované efekty, jako i na testovaných pamětech, nejlépe vyniknou na větší ploše, nikoli když je mezi moduly mezera. Dnes však hráčům většinou stačí konfigurace 2× 8 GB; výjimkami jsou rozlehlé strategie jako Cities: Skylines a produktivní práce, kdy se hodí 32 GB.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě příplatku za případné další dva moduly pamětí si výrobci účtují něco navíc i za samotné podsvícení. Často se stává, že podobnou cenu jako set RGB RAM pamětí už mají paměti s vyšší frekvencí a moduly se stejnou frekvencí, lepším časováním a bez RGB jsou až o pětistovku levnější. I zde se za vzhled  platí. Jako jasnou nevýhodu dnes už nelze považovat typicky vysoký profil, jelikož ani spousta pamětí bez RGB osvětlení není nízkoprofilových.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: I bezpečnostní rámy lze hacknout, varují experti. Našli hned několik zranitelností

Témata článku: Testy, Intel, Články z Computeru, Paměti, Ada, Adata, Základní deska, RGB, PAM, Paměť, Test paměti, Modul, Vzhled, Adata XPG Spectrix, Příplatek, Paměti na Heureka.cz