Test notebooku HP ZBook Firefly 14 G8. Příplatková zbraň pro profíky

Pokud hledáte snadno přenosný pracovní stroj, který zvládne i náročné 3D CAD programy, neměli byste minout HP ZBook.

Na jaře jsem testoval pracovní notebook HP EliteBook 14, který patří mezi to nejlepší, co může HP nabídnout lidem hledajícím výkonný stroj pro práci na cestách.

HP má však ještě řadu ZBook. Podobá se EliteBookům, ale má funkce navíc, které využijí profesionálové pracující s grafikou, videem či návrhovými programy, jako jsou třeba architekti. Tyto notebooky od řady EliteBook odlišíte především podle tmavšího provedení, jinak jsou stále celokovové a s praktickým matným povrchem. Díky tomu je i testovaný ZBook Firefly 14 G8 mimořádně pevný a odolný, kdy se základna při uchopení za roh ani minimálně neprohne a tvrdé víko chrání displej na jedničku.

Klepněte pro větší obrázek
Víko lze otevřít až do širokého úhlu 170°, takže můžete notebook používat v různých polohách.

Pořádný jas s filtrem soukromí

Displej tohoto stroje má vynikající jas – chlubí se sice jasem až 1 000 nitů, já jsem změřil 700 nitů, i to je ale pro práci i ve venkovním prostředí dostačující. Pro porovnání – běžné notebooky mívají jas okolo 250 nitů, lepší pak okolo 400 nitů. Zde jde o 14" Full HD IPS displej, který se sice může pochlubit kompletním pokrytím barevného prostoru sRGB, na druhou stranu ale má dosti nepřesné barvy s průměrnou odchylkou 7,7.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Intel, Články z Computeru, SSD, Wi-Fi, Li-Ion, Zbraně, Lenovo, Thunderbolt, ThinkPad, Power Delivery, Notebook, Intel Iris, HP ZBook, Intel Tiger, BitLocker, Smart Cache, Axa, Jas, EliteBook, Nvidia Quadro, Tiger Lake, IPS, Turbo Boost