Notebooky | Testy | Ryzen | Acer

Test notebooku Acer Swift 3 s Ryzen 5 4500U: když Swift 3, tak tento

  • Swift 3 jsem už recenzovali, ne ale s těmito vnitřnostmi
  • Příchod úsporných a výkonných procesorů Ryzen U ohrožuje Intel v další oblasti

Tento notebook Acer Swift 3 jsem na Živě už recenzoval s procesorem Intel Core i5-1035G1. Nyní se už prodává jeho aktualizovaná varianta s novým procesorem AMD Ryzen 5 4500U a tak jsem byl zvědavý na hlavní rozdíly.

Letošní nové procesory AMD už pár měsíců drtí Intel v herních noteboocích. Nyní přichází čas na ty tenčí kancelářské, kde se používají úspornější procesory s koncovkou U v názvu. První se u nás začal prodávat právě Swift 3 od Aceru a rovnou je jasné, že Intel bude mít hodně problém.

Acer Swift 3

Ryzen 5-4500U ● Radeon Vega ● 8 GB LPDDR4X ● 14" FullHD IPS matný (jas 256 nits, dE 8,66) ● 512 GB SSD ● USB 2.0, USB 3.0, USB-C, HDMI, audio ● 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.0 ● 52,8 Wh ● 32 × 21,7 × 1,6 cm ● 1,12 kg

Cena: 19 990 Kč
Označení modelu: NX.HSEEC.002

Nebudu se tady opakovat a rozebírat samotné provedení Swiftu 3, oproti dříve testovanému tu především chybí USB-C Thunderbolt 3, je tu „jen“ USB-C s podporou nabíjení a výstupu na monitor. Především ale získáte mnohem výkonnější procesor a i grafickou kartu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Notebooky, AMD, Testy, Intel, Ryzen, Wi-Fi, Acer, HDMI, Thunderbolt, Notebook, AMD Ryzen, Výkonný procesor, Iris Plus, Výdrž, Unigine, Fire strike, Acer Swift, Creation, Film, Sky diver, Swift, Crystal disk Mark, Procesor, USB-C ThunderboltNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Nový Battlefield v technickém testu zkouší hru i postup napříč platformami

Nový Battlefield v technickém testu zkouší hru i postup napříč platformami

Battlefield 2042 chce umožnit hráčům hru i postup napříč všemi platformami. Všechno by mnělo být odzkoušeno během technických playtestú.

Oto Schultz
Battlefield 2042FPS
Monitor Audio Bronze 50 (6G): malé, hezké a dostupné regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Monitor Audio Bronze 50 (6G): malé, hezké a dostupné regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Nejde o audiofilskou lahůdku, spíše o zvuk pro „normální uši“, které chtějí příjemně poslouchat hudbu nebo si pustit film s dobrým zvukem. Pokud tak hledáte něco malého a hezkého (vizuálně i zvukově), pak Bronze 50 spadají přesně do takové škatulky.

Daniel Březina
Test
Somerville je nová temná adventura se sci-fi příchutí od tvůrce Inside

Somerville je nová temná adventura se sci-fi příchutí od tvůrce Inside

Umělecký rukopis studia je tu cítit opravdu solidně.

Michal Maliarov
SomervilleVideo