Testy | Notebooky | Acer

Test notebooku Acer Enduro N314: drsnější zacházení ho nerozhodí

  • Odolný ale nikoli opancéřovaný notebook
  • Lépe mu bude v terénu než na pracovním stole
  • Klasické konektory slaví návrat

Letošní příchod Aceru do kategorie odolných notebooků znamená zásadní rozšíření nabídky o další kategorii notebooků. Určitě nejde o tak masovou záležitost, ale zájemci o odolný notebook se rekrutují hlavně z firemního prostředí, kde jde především o spolehlivost a cena není tolik podstatná.

Notebook Acer Enduro N314

Core i5-10210U ● HD Graphics ● 16 GB DDR4 ● 14" FullHD IPS lesklý (jas 231 nits, dE 8,01) ● 512 GB SSD ● 2× USB 3.0, USB-C (pro monitor a nabíjení), HDMI, D-SUB, RS232, audio, čtečka SD, LAN ● 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.0 ● 47,8 Wh ● 35,1 × 24,8 × 2,5 cm ● 1,95 kg

Cena: 30 790 Kč
EN314-51W-563C

Acer má s přitom odolnými notebooky už několikaleté zkušenosti. Prodával je totiž do škol jako odolné základní Chromebooky. Už tedy umí vyrobit odolný plastový notebook, který snese nějaké to drsnější zacházení včetně pádů, šlápnutí nebo polití tekutinou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nebýt bočních záslepek, skoro byste řekli, že jde o normální notebook

Acer Enduro N314 vychází právě z těchto školních strojů. Plastová konstrukce s vyztuženými rohy a odolnými materiály vydrží i hrubší zacházení. Konektory kryjí plastové záslepky a klávesnice je odolná proti polití – tekutina proteče sběrným kanálkem přímo pod notebook.

Acer Enduro N3 přitom není ten nejodolnější stroj, tím je Acer Enduro N7 v kovovém těle s plastovými nárazníky a lepší ochranou proti vodě. Enduro N3 brání především vůči padajícím kapkám vody. Vydrží tedy v mírném dešti nebo přežije ranní rosu, ale do kaluže vám spadnout nesmí. Odtokové kanály na spodní straně vlhkost odvedou, ale dovnitř jimi pronikne voda bez zábran.

 

Odolný notebook nemusí být abnormálně tlustý a těžký

 

Především má Acer Enduro N314 stále blízko k obyčejnému notebooku. Není extra těžký, extra velký a hlavně ani extra drahý. Pokud chcete robustnější notebook pro terénní práci, ale nepotřebujete drahé pancéřové provedení, účel splní.

Sériový port stále žije

Použití v terénu podtrhuje i nabídka konektorů. Po mnoha letech tu máme nový notebook, který obsahuje analogový VGA (D-SUB) výstup na monitor a především sériový port RS232, stále využívaný pro komunikaci s různými měřícími zařízeními. Lze to pochopitelně řešit přes USB redukce, ty ale mohou mít problém se spolehlivostí nebo napájením. Standard RS232 se nebojí komunikovat přes napětí 12 V a to s obyčejným USB nedáte.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Notebooky, Video, Wi-Fi, Klávesnice, Acer, HDMI, Chromebook, Crystal disk Mark, Konektor, Creation, Sériový port, Zacházení, FullHD IPS, Sejmutí, Essentials, Unigine, HD Graphics, Fire strike, Výztuž, Krytka, TLUSTY, Notebook, FullHD, Asus Zenbook, Notebooky na Heureka.czProgramování elektroniky: Stavíme detektor otravných kuřáků

Programování elektroniky: Stavíme detektor otravných kuřáků

** Také vás obtěžují sousedé s cigaretou na balkoně? ** Dnes začneme stavět jejich detektor ** Nejprve si vyzkoušíme prachové laserové čidlo SDS011

Jakub Čížek
KouřeníPojďme programovat elektronikuRaspberry Pi
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Recenze herních sluchátek Razer Kaira Pro. Vibrace až za ušima

Recenze herních sluchátek Razer Kaira Pro. Vibrace až za ušima

Razer Kaira se konečně zbavila drátů a zaměřila se na silné stránky jednotlivých konzolí. My jsme otestovali verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko