Test: herní Acer V17 Nitro Black Edition

Herní sedmnáctipalcový notebook Aceru zdatně balancuje na pomezí herní agresivity a elegantní nenápadnosti. Při ceně kolem 35 tisíc jde přitom o výborně vybavený stroj.

V17 nitro na pohled vypadá nenápadně. Matný, na dotek velmi příjemný povrch působí prémiově, eleganci zvýrazňuje kloub s kovovým vzhledem. Nízká výška pak nedává nějak znát, že se ve skutečnosti jedná o stroj i pro náročnější hráče.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Notebook je velký kvůli 17" displeji, ale nepůsobí přerostlým dojmem. Kryt displeje s nenápadným vroubkováním působí dobře, červeně svítící proužek pod displejem neruší

Po rozevření vás přivítá 17,3" Full HD obrazovka s výbornými pozorovacími úhly díky technologii IPS. Pro běžné použití je toto rozlišení zcela v pohodě a grafiku ve hrách nezatěžuje nějaké superjemné rozlišení. Pod displejem červeně svítí designový proužek, světlo není ale nijak agresivní, neruší ani v noci při sledování filmů, kdy po čase samo pohasíná. Červeně svítí i podsvícení klávesnice. Barva při noční práci nezatěžuje oči a ve tmě pomůže.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Geforce GTX 960M se 4 GB paměti stačí na pohodové hraní ve FullHD, rozložení klávesnice by jen mohlo být vstřícnější ke směrovým šipkám

Klávesnice má díky hernímu nasazení přijemný jasný stisk a příjemný povrch kláves. Rozložení je na 17“ notebook trochu kondenzované v oblasti šipek, ale zvyknout se na to dá. Hlavní vypínač se netradičně schovává vpravo nahoře v klávesnici. Nehrozí ale jeho stisknutí omylem. Zareaguje až po třech sekundách stisku, což se ale na druhou stranu nebezpečně blíží běžnému čtyřsekundovému stisku pro násilné vypnutí. Touchpad je na dotek výborný, stisknutelný ve velké ploše a podporuje i potřebná gesta pomocí více prstů. Pouze při poklepání se u testovaného kusu ozýval trochu nepěkný zvuk, ale je to jen drobná piha.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Porty na pravé straně překážejí při hraní s myší, výdechy na zadní straně a mechanika pod levou rukou ale zajistí chladné pohodlí při hraní
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Výklopný LAN konektor je malým kompromisem u tenkého notebooku. Ale pouze poloviční SD slot, kam se neschová celá karta, je u tak velkého notebooku zbytečným ústupkem

Protože je DVD mechanika na levé straně spolu s jedním USB portem, všechny zbývající konektory jsou vpravo. LAN, HDMI, dva USB 3.0 včetně jednoho rychlého Thunderbolt USB Typu C a audio konektory.

Výdechy dvouokruhové ventilace směřují na zadní stranu a i při vyšší zátěži byl hluk notebooku snesitelný. Při kancelářské práci notebook neslyšíte. Ventilátory navíc mají ochranu proti usazování prachu a každé tři hodiny krátce otočí směr ventilace a vyfouknou prach. Díky mechanice vlevo je klávesnice v místě WASD kláves chladná, při používání myši ale mohou vadit konektory soustředěné na pravé straně. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ze spodní strany jsou vidět jen dva reproduktory, byť nálepka slibuje čtyři. Zvuk je ale na poměry notebooků příjemným překvapením

Pochvalu zaslouží zvuk. viditelné jsou dva reproduktory v přední části spodní strany, notebook ale ukrývá čtyři reproduktory. Zvuk je dostatečně hlasitý a nechybí mu ani spodní frekvence.

Naměřili jsme

3DMark 8
 
       Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
           128 GB SSD a 1 TB plotnový disk
Fire Strike 4092
Sky Diver 13051
Cloud Gate                17251
Ice Storm 6343
PCMark 8
Acc 3578
conv 3259
Výdrž  
film 5:44
 

Klepněte pro větší obrázek
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition

Core i7-6700HQ (2,6GHz, až 3,5 GHz)
8 GB DDR4
128 GB SSD + 1 TB HDD
Geforce GTX 960M 4 GB DDR5
17,3" FulHD IPS matný
802.11ac, Bluetooth, Gigabit LAN
DVD±RW, 3x USB (2x 3.0, 1x USB-C Thunderbolt), HDMI, čtečka SD
42,3 × 29,6 × 2,5 cm
3,1 kg

34 990 Kč (model VN7-792G-722C)

O výkon se stará nový Core i7 6700HQ a grafika GeForce GTX 960M se 4 GB paměti. Základní paměť přitom tvoří 8 GB. Úložiště se skládá ze 128 GB SSD a terabajtového disku. Bohužel rychlost SSD v zápisu není oslnivá a u velkých souborů se ztrácí rozdíl oproti plotnovému disku. V malých souborech je ale rozdíl výrazný. 

Výkon celé sestavy stačí na pohodové hraní ve Full HD rozlišení displeje. Ano, už budete muset slevit z Ultra detailů jen na Vysoké a trochu poladit nastavení pro optimální hratelnost, ale bolestným kompromisům se v pohodě vyhnete. Pochválit musíme i výdrž, která při přehrávání filmu dosáhla téměř k šesti hodinám. Na herní stroj to je výborná hodnota.

Acer V17 Nitro Black Edition vypadá na svou cenu výborně, výkon ve spojení s nízkou hlučností a dlouhou výdrží musíme pochválit. Vytknout můžeme pomalejší SSD, hlučnější touchpad a mastným otiskům hůře odolávající jinak elegantní matný povrch notebooku okolo klávesnice.

Diskuze (6) Další článek: Dropbox sám sebe srovnal s konkurencí. Kdo byl nejhorší?

Témata článku: Video, Notebooky, Testy, Acer, Nit, Ventilace, Výborný notebook, Test, Spodní strana, WASD, Hlavní vypínač, Matný displej, Acer Nitro, Příjemný stisk, Fire strike, Nitro Black Edition, Rychlé USB-C, Celá karta, Plotnový disk, Příjemný povrch, Sky diver, Nitro, Storm, Malý soubor, Směrová šipka, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky