Články z Computeru

Test grafické karty Sapphire Pulse RX 5600 XT 6G GDDR6: Čachry s výkonem i cenou

AMD se těsně před uvedením RX 5600 XT rozhodlo, že může nabídnout vyšší výkon. U první vlny karet se o to zákazníci musí postarat sami aktualizací BIOSu.

Radeon RX 5600 XT je po RX 5700 XT a RX 5700 třetím modelem AMD s grafickým čipem Navi 10. U RX 5700 XT je čip plně aktivní a má čtyřicet výpočetních bloků, u Radeonu RX 5700 a RX 5600 XT jsou čtyři výpočetní bloky deaktivované. Počet stream procesorů je tedy u RX 5700 a RX 5600 snížený z plných 2 560 na 2 304 a klesl i počet texturovacích jednotek ze 160 na 144. Všechny tři modely mají ale aktivních 64 rasterizačních jednotek.

Úlevy na paměti

Referenční RX 5700 XT má základní takt čipu 1 605 MHz, typický herní takt 1 755 MHz a maximální takt s boost má být 1 905 MHz. Levnější Radeon RX 5700 má v referenčním provedení základní takt 1 465 MHz, herní takt 1 625 MHz a takt s boost 1 725 MHz.

U RX 5600 XT plánovalo AMD zlepšit efektivitu. Proto zůstaly parametry jádra stejné jako u RX 5700, ale dostalo výrazně nižší takty i limit příkonu. Základní takt měl být 1 130 MHz, herní takt 1 375 MHz a takt s boost 1 560 MHz a limit příkonu byl oproti RX 5700 snížený ze 180 na 150 W.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Nvidia, Grafické karty, Články z Computeru, SAP, BIOS, 6G, DXR, Super, GDDR, CVR, Sapphire, Paměť, Seasonic Prime SSR, TES, Radeon, Sapphire Puls, GHz, Takt, Tichý, MHz, GeForce, Boost, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Recenze hry Evil Dead: The Game. To nejlepší možné béčko

Jak asi může může dopadnout videoherní adaptace jednoho z nejbláznivějších hororů filmové historie? No přesně takhle!

Ladislav Novák
KooperaceEvil Dead: The GameHororRecenze