Testy | Fotografování | Fotoaparát

Test foťáků do 30 000 Kč: Jen větší čip nestačí a na zrcátku nezáleží

  • Vyzkoušeli jsme 6 různorodých fotoaparátů do 30 tisíc korun
  • Digitální zrcadlovky se utkaly s tzv. bezrcadlovkami
  • Podrobné zhodnocení fotoaparátů různých značek

6. Nikon D3500

Cena: 17 490 Kč

Nejlevnější zástupce v testu je zároveň nejmenší a základní zrcadlovkou v nabídce Nikonu. V řadě amatérských zrcadlovek představil tento model v roce 2018, zajímavou alternativou může být starší model D5600 z roku 2016, který má výklopný displej, bytelnější tělo a více ostřicích bodů, očekává se však brzké uvedení jeho nástupce.

V tabulce výše najdete podrobné srovnání všech sledovaných parametrů, udělené body a váhy (tabulka je viditelná pro předplatitele Živě Premium) 

Jelikož je D3500 nejlevnější zrcadlovkou v nabídce Nikonu, je jasné, že se bude jednat o vyloženě začátečnický model bez pokročilejších funkcí či nastavení. Na druhou stranu ale nabídne vše, co potřebujete pro vstup do světa digitálních zrcadlovek, a to za prakticky poloviční cenu oproti konkurenci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nikon D3500

Z pohledu ergonomie je na tom fotoaparát velmi dobře, výrazný grip znamená jistý úchop, a to i přes nižší profil aparátu, v kombinaci s větším a univerzálním objektivem 18–140 mm jsem neměl problém s držením, spíše naopak. Opora pro palec v zadní části nasměruje tento prst přímo k hlavnímu ovladači expozičních parametrů, kterým je nasazený ozubený roller, který již není zapuštěný, jako u dřívějších modelů.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Fotografování, Fotoaparát, Články z Computeru, Čtveřice, Světlo světa

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači