Děti | Hodinky | Gadgety

Test chytrých hodinek pro děti a rodiče. První je nosí, ti druzí to sledují v mobilu

Chytré hodinky se obvykle zaměřují na sportovce, nebo fungují jako prodloužená ruka smartphonu. TCL Movetime Family Watch MT40 jsou jiné. Míří na děti, resp. jejich rodiče. Výhody konceptu shrnu v bodech, ve videu jsou rozvedené podrobněji.

  • Je to telefon. Rodič zavolá dítěti, dítě rodiči. Přitom adresář v hodinkách má pod kontrolou rodič, takže dítě neprotelefonuje majlant.
  • Hodinky drží na ruce, takže je dítě neztratí tak snadno, jako normální mobil (nebo dokonce smartphone).
  • Integrovaná GPS sleduje polohu dítěte, vložená SIM karta předá informace do aplikace v rodičovském mobilu. V appce lze prohlížet historii pohybu a nastavit bezpečné zóny – když do nich dítě vstoupí, nebo je opustí, vyskočí na rodičovském mobilu notifikace.
  • Hodinky mají vibrace. Jestli dítě vysíláte do školy, stačí vypnout zvuky.
  • Považujete za výhodu, že hodinky mají jednoduchou hru? Skvěle. Já jsem spíše ocenil, že rodič může hru zablokovat.
  • Baterie vydrží dva dny. Jestli chcete mít jistotu, stačí nastavit interval pro plánované zapnutí/vypnutí na dobu, kdy dítě spí. Ušetří se tím energie.

Hodinky mají Wi-Fi, takže některé z chytrých funkcí vyřešíte v dosahu domácí sítě, ale pokud chcete využívat právě tu nej (sledování GPS polohy), potřebujete mobilní internet přímo na SIM kartě. Nabídka tarifů je bohatá, jestli máte tip na nějaký vhodný, podělte se v diskuzi.

TCL MOVETIME 40 TCL MOVETIME 40
nabízí 12 obchodů za ceny od 2 590 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Je tu i možnost koupit tyhle hodinky u T-Mobilu ve Twist sadě. Celá stojí stejně jako jinde samostatné hodinky, ale navíc dostanete SIM kartu s tarifem Twist IoT. Tam je 200 MB dat na měsíc, po dobu 6 měsíců je zdarma, pak stojí 75 Kč měsíčně. Volání přijde na 3,90 Kč za minutu, což není úplně málo, ale vždycky můžete dítěti hovor odmítnout a zavolat zpět z výhodnějšího tarifu.

Možná si řeknete, že by se vám něco podobného hodilo ne pro školáka, ale pro babičku nebo dědečka. Tak vězte, že se prodávají také hodinky TCL Movetime Family Watch MT40S. Mají serióznější design, jinak fungují a stojí stejně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá seniorské verze hodinek MT40S
Diskuze (16) Další článek: Nintendo slaví 35 let Super Maria reinkarnací kapesní konzole Game & Watch s barevným displejem

Témata článku: Video, GPS, Wi-Fi, Děti, T-Mobile, Hodinky, Smartphone, Gadgety, Rodičovství, TCL, Dítě, SLE, SIM karta, Rodiče, Movetime Family Watch, Mobil, TarifRevolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

** Včera odpoledne Facebook postihl rozsáhlý výpadek ** Tentokrát jej experti pečlivě zmapovali ** Projdeme si ho krok za krokem a vysvětlíme jednotlivé etapy

Jakub Čížek
VýpadekFacebookSociální sítě
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost