Testy | Router | Synology

Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Synology nevyrábí routery jako na běžícím pásu. Když už se do toho ale pustí, stojí to za to.

Plusy

  • Výkon a kompletní možnosti nastavení
  • Kontrola uživatelů
  • Možnost instalace aplikací…

Minusy

  • …kterých ale není mnoho
  • Bez podpory Wi-Fi 6E
  • Vysoká cena
8,8
Hodnocení

Synology si spojujeme především s domácími síťovými úložišti NAS, před pár lety ale výrobce naskočil rovnou do standardu Wi-Fi 5 (802.11ac), a to včetně podpory mesh. Zhruba rok a půl po praktickém příchodu Wi-Fi 6 na trh přichází i Synology s omlazením své nabídky. Na špičce zůstává model RT6600ax, o stupínek níže je vzhledem zcela odlišný model WRX560, který se hodí do běžné domácnosti.

Synology WRX560 Synology WRX560
nabízí 38 obchodů za ceny od 5 913 Kč
Srovnat ceny na Živě

Otevřený systém

Hned na začátku je důležité zmínit, že kompatibilita mesh řešení zůstává zachována napříč všemi produkty tohoto výrobce. K novinkám s Wi-Fi 6 tak můžete připojit třeba starší routery MR2200ac, které mohly sloužit samostatně v méně náročné domácnosti, nebo právě jako satelity pro mesh síť. Podmínkou je pouze aktualizace všech prvků na nejnovější software SMR 1.3.

image.png

Wi-Fi routery jsou obvykle založeny na upravené verzi Linuxu a nejinak je tomu i zde. Výrobci si naroubují vlastní uživatelské rozhraní, které dovolí větší či menší možnosti konfigurace. A zatímco u běžných domácích Wi-Fi mesh řešení jsme svědky značného zjednodušení, kdy lze pouze z mobilu nastavit ty základní funkce, u Synology máte k dispozici „plnou nálož“ nastavení. A to včetně možnosti instalace aplikací, kterých ovšem napočítáte sotva několik. Jejich počet se během let nezvýšil, na druhou stranu přímo v routeru to není až tolik potřeba.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaké jsou dnes dostupné aplikace.

Dostupné bezdrátové technologie a jejich praktický dopad.

Očekáváme pokles ceny.

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Policie v San Francisku chce, aby její roboti dostali v krizových situacích povolení zabíjet

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,