Testy | Televize

Test cenově dostupných televizí: Zjistili jsme, co mohou nabídnou a čím zklamat

  • Vyzkoušeli jsme šest aktuálně atraktivních televizorů a porovnali je
  • Obrazová kvalita se v průběhu let významně vylepšila
  • Cena je dobrým vodítkem celkové kvality a použitelnosti

Pozvali jsme nejnovější modely televizí, mezi kterými se budou rozhodovat náročnější filmoví nadšenci. Současně nás zajímalo, zda za výrazně nižší cenou těch méně známých značek stojí i ústupky v kvalitě obrazu.

Průměrná velikost úhlopříčky televizoru, kterou si lidé nejčastěji kupují, v posledních letech rapidně roste. Na 32" zapomeňte, doba 42" již také minula, nyní lidé volí velikost 50" až 55". Dávno také neřeší, zda pořizovat TV s rozlišením Full HD, nebo 4K. Už třetím rokem mají všechny nové modely 4K rozlišení. Budete-li hledat větší Full HD televizor, dokonce zjistíte, že je dražší než novější 4K varianta.

Velká konkurence a rostoucí kvalita

Obrovský výběr a nízké ceny mají svůj počátek v sázce všech výrobců na masovou výměnu starých, tlustých CRT televizorů za nové, ploché „zázraky“. V prvním desetiletí jednadvacátého století všichni velcí výrobci investovali do vlastních továren s tím, že lidé budou měnit miliony zastaralých modelů. Jenže na to vsadili všichni a už během krize před deseti lety začaly řady výrobců řídnout. Výroba plochých LCD televizorů je po technologické stránce méně náročná než výroba starých CRT obrazovek.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Samsung, Testy, Netflix, Android, Televize, HBO GO, Sony, Xbox, HDR, NAS, Články z Computeru, Panasonic, Philips, Televizor, TCL, DVB, Superman, Miracast, Čechy, Avatar, Full HD, Rozlišení, CRT, REC, Jas


Určitě si přečtěte

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk