Testy | Televize

Test cenově dostupných televizí: Zjistili jsme, co mohou nabídnou a čím zklamat

  • Vyzkoušeli jsme šest aktuálně atraktivních televizorů a porovnali je
  • Obrazová kvalita se v průběhu let významně vylepšila
  • Cena je dobrým vodítkem celkové kvality a použitelnosti

Pozvali jsme nejnovější modely televizí, mezi kterými se budou rozhodovat náročnější filmoví nadšenci. Současně nás zajímalo, zda za výrazně nižší cenou těch méně známých značek stojí i ústupky v kvalitě obrazu.

Průměrná velikost úhlopříčky televizoru, kterou si lidé nejčastěji kupují, v posledních letech rapidně roste. Na 32" zapomeňte, doba 42" již také minula, nyní lidé volí velikost 50" až 55". Dávno také neřeší, zda pořizovat TV s rozlišením Full HD, nebo 4K. Už třetím rokem mají všechny nové modely 4K rozlišení. Budete-li hledat větší Full HD televizor, dokonce zjistíte, že je dražší než novější 4K varianta.

Velká konkurence a rostoucí kvalita

Obrovský výběr a nízké ceny mají svůj počátek v sázce všech výrobců na masovou výměnu starých, tlustých CRT televizorů za nové, ploché „zázraky“. V prvním desetiletí jednadvacátého století všichni velcí výrobci investovali do vlastních továren s tím, že lidé budou měnit miliony zastaralých modelů. Jenže na to vsadili všichni a už během krize před deseti lety začaly řady výrobců řídnout. Výroba plochých LCD televizorů je po technologické stránce méně náročná než výroba starých CRT obrazovek.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Články z Computeru, Android, Netflix, Samsung, NAS, Sony, Xbox, HBO GO, Televize, HDR, Panasonic, Philips, TCL, Superman, Miracast, Leo Bodnar, TLUSTY, TV Samsung, DVB, Dolby Vision, REC, CRT, Jas, Avatar, Televize na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru