TESmedia nadělila vánoční dárky v předstihu

Společnost TESmedia se nejspíše rozhodla nadělit vánoční dárek svým uživatelům v předstihu a od prvního prosince zrychlila nabízené připojení k Internetu po kabelu.
Společnost TESmedia zrychluje připojení k internetu po rozvodu kabelové televize u dvou svých nejžádanějších programů a aby zpřístupnila služby i novým zákazníkům snižuje se zároveň záloha za kabelový modem. Od 1. prosince by stávající zákazníci programu TESnet 128 měli místo rychlosti připojení 128/64 kbps jet na 200/64 kbps a zákazníci programu TESnet 256 zrychlí z 256/64 kbps na 350/64 kbps. Navíc byla snížena výše vratné zálohy za kabelový modem z 2 000 Kč na 1 000 Kč.

Zvýšení rychlosti při zachování stávajících cen vždy potěší, i když je to pouze v příchozím směru. TESmedia nabízí připojení k internetu po kabelové televizi v Praze a středních a severních Čechách. O tom, zda jste v dosahu internetu po kabelu od TESmedie, se můžete orientačně přesvědčit na přiložené mapce.

Klepněte pro větší obrázek

V blízké budoucnosti se počítá se zavedením služby Speed on Demand, která bude za výhodných podmínek umožňovat uživateli krátkodobě navýšit rychlost v případě potřeby. Mezi další zajímavé novinky zejména pro hráče by mohla patřit spolupráce s výrobci herních konzolí XBOX a PlayStation při rozvoji hraní síťových her po Internetu. V budoucnu bude snad možné pořízení kabelového modemu s integrovaným WiFi sloužícím jako přístupový bod pro vybudování bezkabelové sítě. Pro někoho by mohla být výhodná i hlasová služba přes kabelový modem (VoCM ), která se do budoucna plánuje.

Dnes má TESmedia připraveno k připojení na Internet 40 % svých sítí a proto se do budoucna zaměří spíše na jejich lokální zahušťování a modifikaci tak, aby mohli na Internet přistupovat všichni zákazníci. Zajímavou by mohla být i informace, o které se již delší dobu spekuluje, a to že dojde ke sloučení TESmedie se společností InterCable. Pokud by se to opravdu povedlo budou první investice opět směřovat do internetu, aby na něj mohli být připojeni s stávající zákazníci InterCable.

Diskuze (22) Další článek: Společnosti VIA a SiS zveřejnily hospodářské výsledky za listopad

Témata článku: Internet, Hlasová služba, Stávající zákazník, Televize a internet, Zajímavá služba, Blízká spolupráce, Program televize dnes, Televize program, Televize s internetem, Televize s internetem a wifi, Kabelová televize, Předstih

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost