TESmedia nadělila vánoční dárky v předstihu

Společnost TESmedia se nejspíše rozhodla nadělit vánoční dárek svým uživatelům v předstihu a od prvního prosince zrychlila nabízené připojení k Internetu po kabelu.
Společnost TESmedia zrychluje připojení k internetu po rozvodu kabelové televize u dvou svých nejžádanějších programů a aby zpřístupnila služby i novým zákazníkům snižuje se zároveň záloha za kabelový modem. Od 1. prosince by stávající zákazníci programu TESnet 128 měli místo rychlosti připojení 128/64 kbps jet na 200/64 kbps a zákazníci programu TESnet 256 zrychlí z 256/64 kbps na 350/64 kbps. Navíc byla snížena výše vratné zálohy za kabelový modem z 2 000 Kč na 1 000 Kč.

Zvýšení rychlosti při zachování stávajících cen vždy potěší, i když je to pouze v příchozím směru. TESmedia nabízí připojení k internetu po kabelové televizi v Praze a středních a severních Čechách. O tom, zda jste v dosahu internetu po kabelu od TESmedie, se můžete orientačně přesvědčit na přiložené mapce.

Klepněte pro větší obrázek

V blízké budoucnosti se počítá se zavedením služby Speed on Demand, která bude za výhodných podmínek umožňovat uživateli krátkodobě navýšit rychlost v případě potřeby. Mezi další zajímavé novinky zejména pro hráče by mohla patřit spolupráce s výrobci herních konzolí XBOX a PlayStation při rozvoji hraní síťových her po Internetu. V budoucnu bude snad možné pořízení kabelového modemu s integrovaným WiFi sloužícím jako přístupový bod pro vybudování bezkabelové sítě. Pro někoho by mohla být výhodná i hlasová služba přes kabelový modem (VoCM ), která se do budoucna plánuje.

Dnes má TESmedia připraveno k připojení na Internet 40 % svých sítí a proto se do budoucna zaměří spíše na jejich lokální zahušťování a modifikaci tak, aby mohli na Internet přistupovat všichni zákazníci. Zajímavou by mohla být i informace, o které se již delší dobu spekuluje, a to že dojde ke sloučení TESmedie se společností InterCable. Pokud by se to opravdu povedlo budou první investice opět směřovat do internetu, aby na něj mohli být připojeni s stávající zákazníci InterCable.

Diskuze (22) Další článek: Společnosti VIA a SiS zveřejnily hospodářské výsledky za listopad

Témata článku: Internet, Televize program, Kabelová televize, Hlasová služba, Televize s internetem a wifi, Blízká spolupráce, Program televize dnes, Předstih, Vánoční dárky, Televize s internetem, Stávající zákazník, Zajímavá služba, Televize a internet


Určitě si přečtěte

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

** Seznam nám prozradil detaily k jeho nové platformě SCIF ** V rámci jednoho privátního cloudu sjednocuje většinu služeb ** Vedle softwaru vyvíjí i vlastní hardware

Karel Javůrek | 14

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí