Stejně by stálo min. za veřejnou diskusi uvažovat o omezení, nebo zákazu shortování akcií - jako silne nemorální praktiky, bez ohledu na Teslu.
Vtip týdne. Prý investoři přesvědčili Muska. Ne, hlavní problém je, že ty peníze nemá. Saudové se vyjádřili naprosto jasně - nic jsme Muskovi neslíbili a investovat do Tesly v současné chvíli nechceme. Takže jenom další problémy Tesly, tentokrát od právníků investorů, kteří jeho slova považují za pokus manipulovat cenou akcií.
O Saudy nejde vůbec.Já chápu tu snahu po senzacích, ale ani tady žádné nejsou. Jak jsem uvedl před 14-ti dny, když aféra vypukla, Musk tento záměr nezrealizuje právě kvůli investorům, protože jsou to oni a jen oni, kteří v konečném důsledku by museli své akcie Muskovi odprodat za pevnou cenu.A to neudělají, protože kdo má všech 5 pohromadě, neprodá akcii za 500 USD, když je jasné i oslovi, že za 5 let bude stát minimálně 1000,- USD.I oslovi.
Tyhle předpovědi mě vždycky pobaví. Za 5 let spíš Tesla existovat nebude (v této podobě), než že by akcie stála $1000. Při téhle ceně by to znamenalo, že má kapitalizaci 170+ miliard USD, což je více než než Ford, Daimler a BMW dohromady. A to tyhle automobilky mají miliardové zisky ročně, za to Tesla přežívá jen z dotací a má na triku 12 miliard USD dluhů (+ další 10 miliardové závazky). Ale chápu, že tohle náboženští fanatici v sektě Tesla nechápou a neberou to jako argument.A nesmysl, že by akcionáři museli prodat své akcie se mi ani nechce komentovat. Akcionáři si samozřejmě můžou své akcie nechat, Tesla stane privátní akciovou společností, což znamená, že nebude obchodovaná na burze, ale akcionáři o své podíly nepřijdou a můžou s nimi disponovat dle uvážení - tedy i prodat či přikoupit kdykoliv budou chtít, akorát na mimoburzovním trhu. Ten je samozřejmě málo likvidní a musíš si sám aktivně vyhledat protistranu, ale jde to.
Ale Tesla má už dnes větší kapitalizaci, než třeba General Motors, nebo Ford, je to z hlediska kapitalizace nejhodnotnější automobilka v USA 🙂Aktuální čísla kapitalizace dnes:USA:1. Tesla - 54,47mld USD2. GM - 53,18 mld USD3. Ford - 39,82 mld USDDále pak třeba pro představu:Daimler - 60,79 mld USDBMW - 55,25 mld USDMusk ve svém návrhu prezentoval variantu zpětného odkupu akcií, tedy nikoliv ponechání podílů investorům. To já zase ten tvůj blábol okomentuji rád 🙂
A zase jsi za blbce. Tady to mas i s dopisem Muska, kde jasne pise, ze veri, ze zadny odkup se konat nebude a investori si sve podily ponechaj:https://www.cnbc.com/2018/08/07/tesla-says-no-... ... Zbytek tveho prispevku je opet jenom velky blabol, protoze jsi vubec nepochopil, na co reagujes. jako vzdycky.
Začíná to vypadat, že pokaždé, když napíšeš, že jsem za blbce, tak mám pravdu 🙂 Takový lakmusový papírek Katikakus 🙂
Tak to mozna pouze v tve posahane hlavicce, Ivanku. Tak povidej. Kde mas pravdu? V cem? Rozepis se Ivanku, nestyd se.Promin, ja zapomnel na tvou chabou anglictinu. Tobe dela potize pochopit cesky text a ja na tebe vyrukuji s anglictinou. Tady to mas prelouskane - dokonce jsi to (sice tupe ale prece) komentoval:https://connect.zive.cz/clanky/elon-musk-vyhrozuj... ...
Díky za odkaz, já z něj tedy vytáhnu několik podstatných textů sem, nevadí?Jasný plán:Dle vyjádření má v plánu, že stáhne Teslu z burzy, jakmile cena za jednu akcii dosáhne na 420 dolarů. Elon Musk přitom veřejně oznámil, že už má slíbené finance na odkup, což by při této hodnotě akcií bylo kolem 70 miliard dolarů (pokud by musel vyplatit všechny, reálně to bude mnohem méně). On sám přitom stále drží přibližně 20 % Tesly.Originály kontroverzního tweetu: 7.8.20189:48 Am considering taking Tesla private at $420. Funding secured. 11:13 Shareholders could either to sell at 420 or hold shares & go privateA td.Všichni tu ale postrádáme to hlavní, co nám vlastně chceš na adresu Muska či Tesly ZASE sdělit? Protože informace, že tu ze sebe dělám blbce, zajímají pouze tebe samotného, pak už nikoho. Obzvláště v diskusi o budoucnosti Tesly 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ivanku, tak opet - musis cist pozorne:"Elon Musk doufá, že všichni současní investoři budou pokračovat v držení akcií i přes to, že Tesla bude soukromá. Stejně to pak platí pro jednotlivé zaměstnance, kteří mají podíly ve firmě.""My hope is for all shareholders to remain , but if they prefer to be bought out, then this would enable that to happen at a nice premium. My intention is for all Tesla employees to remain shareholders of the company, just as is the case at SpaceX"A jsem zase u tveho problemu s chapanim psaneho textu. No nic, tema vycerpano, uz nudis.
Ale to přece četl dávno každý.Já poukazuji na fakt, že právě tímto způsobem vytrháváš dílčí informace z kontextu a překrucuješ díky těmto útržkům realitu, čímž se pak pokoušíš oblbnout několik místních ve své křížové výpravě proti Muskovi a Tesle 🙂 🙂A někteří ti to i žerou 🙂Ale já ne. Já nikdy nebudu chápat tvé manipulace tak, jak bys moc chtěl. Je čas vstávat, Kaktusi 🙂
Vrat se na zacatek vlakna. Ja reagoval na tento tvuj blabol: "Musk tento záměr nezrealizuje právě kvůli investorům, protože jsou to oni a jen oni, kteří v konečném důsledku by museli své akcie Muskovi odprodat za pevnou cenu." a dalsi oponovani Petrovi, kdy jediny, kdo tady vi kulovy o akciovych trzich, akciich a vecech kolem jsi evidentne ty.Takze jsi opet mimo, manipulujes, nepamatujes, nechapes. Zase za blbce.
Děkuji za připomenutí, že mám a měl jsem v celé této kauze pravdu já a ty jen žvaníš ty svoje krávoviny o "ukřižování Muska".Pěkný zbytek smutného dne, Kaktusi 🙂 A neber si to tak. Třeba se příště už v něčem doopravdy alespoň náhodou trefíš. Pokud to teda zase nebudou elektromobily ... 🙂
Ivanku, pravdu mam ja, ty jsi opet za blbce. Zapamatuj si to, kdyz uz je pro tebe neprekonatelny problem pochopit cerne na bilem.
Tak fajn, dnes máš splněno 🙂
Takze saskarna, presne jak jsem psal pred dvema tydny. Nejvyssi cas aby tento podvodnik sel konecne sedet.
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 8. 2018 11:53
Ale ty jsi psal, že půjde sedět a přitom je zcela zřejmé, že ani omylem. A to jsem zase psal já.Že? 🙂
Toto bych nechal na komisi pro cenné papíry, ta se celebrit nebojí.
To já taky. Komise nad tím už mávla rukou, není co by řešila. Komise naštěstí nefunguje na základě mediálních taškařic.
Komise to vyšetřuje a Tesle poslali i soudní předvolání. Vyšetřování SEC nicméně bude trvat pár měsíců.
Kazdopadne celkom blbost sa pred takym vyhlasenim neporadit s pravnikom.Nic z toho nebude ale urcite nie je nic prijemne ked sa ti vo firme motaju chlapci zo SECu.
A to že SEC se pořádně zakousne Muskovi do zadku potvrzují i američtí právníci. Žádné mávání rukou nebude, chytráku.https://www.cnbc.com/video/2018/08/27/question... ...
Jedna vec se Ivanovi musi nechat - ma skvely talent na to, snazit se udelat z nekoho blbce, a byt nakonec za blbce sam. To se mu povede vzdycky.
Jak jsem již uvedl níže, nemám nejmenší potřebu z někoho dělat blbce. Stejně tak je mi naprosto šumafuk, v čích zdejších očích jsem za blbce já. Bohužel to není dáno do vínku úplně každému, to vnímat a chápat.Třeba tobě 🙂
Ze je ti jedno, ze jsi vzdycky za blbce uz davno vsichni vime. Demonstrujes to tu kazdy den, dlouhodobe a s neuveritelnou vytrvalosti, Ivanku.
Všichni ne, ty na to bohužel pravidelně zapomínáš. Neboť není dne, abys to sem nepsal 🙂 Ale zase alespoň máš co dělat, pořád lepší, než kdybys něco vyráběl.
Takze nejenom neschopnost pochopit text ale i logika a kauzalita ti dela problemy. Precti si tu sr4cku po sobe jeste jednou, at vis, co za nesmysl jsi zase vytvoril.
Aha, upgrade 🙂
Chápu vaše nadšení pro senzace a medializaci, ale o tom, že se SEC bude vyptávat, jsem psal už před 14-ti dny. Protože musí, je to její povinnost.Tím to ale celé kočí. Mě se také ptá finančák každý měsíc, jestli nezlobím, když se mu nepozdává měsíční výkaz. Předložím co chce a tím to končí. Být známou osobou jako Musk, tak už o mě koluje senzace, že mě "vyšetřuje" FÚ 🙂Mimochodem souběžně tímto způsobem SEC projednává stovky případů nepřetržitě. A nikdo o nich nepíše 🙂A teď bez legrace a na rovinu:Skutečně věříš, že SEC Muska obviní a požene k zodpovědnosti a před soud? Opravdu?
To si pletete. SEC není finanční úřad, ten má v USA zkratku IRS. SEC je obdoba české finanční policie. A pokud Vás vyšetřuje finanční policie, tak asi máte problém.Jestli Musk půjde sedět? Těžko říct. Motiv měl a to zbavit se short sellerů, kteří mu leží v žaludku hodně dlouho. Svým lživým tweetem ovšem způsobil přesný opak, navíc na sebe nabalil SEC + vyšlo najevo druhé již běžící vyšetřování SEC (pravděpodobně za "20000 Modelů 3 do konce 2017") + poškodil lidi co kupovali long po jeho tweetu ( v intervalu 360-380USD) kteří jsou teď v hluboké ztrátě. Všichni ti ho můžou a budou žalovat, paralelně k vyšetřování SEC.
Ale já si nic nepletu, já nikde netvrdím, že FÚ ČR je obdobou SEC. Tuhle volovinu mi naopak podsouváte vy, pane 🙂Uvedené "důvody" jsou jen špatné rozhodnutí spekulantů s akciemi. Obzvláště pak spekulantů "short". Není znám případ, kdy by SEC vzal v potaz stížnost na ztrátu při spekulaci "short". To je riziko "shorterů". Akciový byznys nemá zisky obchodníků kterýmkoliv směrem garantovat.Protože pokud ano, pak už by zbývalo jen vyčkávat na první žalobu za to, že někdo prohrál v kasinu barák i s manželkou.Prostě to vydejchete a jděte zase dál. Na iluzi "Musk za mřížemi" prostě zapomeňte. Nebude. I když chápu, že mnozí místní zabedněnci by týden oslavovali. No co už. Každý jsme nějaký.
Ivanku, ty netusis cos napsal sam, a uz vubec ne, co napsal nekdo jiny. Na to totiz potrebujes nejdriv prectene pochopit, coz tobe dela zasadni potize.
Omyl, vůbec nepotřebuji pochopit co mi dělá zásadní potíže. To je totiž tvůj problém. Ale uznávám, že je to také poněkud vyšší filozofie (tedy pro tebe).
Ivanku, ano, presne o tom pisu. Nepotrebujes pochopit, co ti dela zasadni potize. Tobe dela zasadni potize pochopit, co sis precetl. Nebo jinak - porozumeni psanemu textu nepatri mezi tve silne stranky - tos prave timto prispevkem nadherne demonstroval. Proto - cti pomalu, klidne i vicekrat.
Pořád se motáš v kruhu jako kačenka ve vaně. Mě je úplně jedno a opakuji ti to už po mnohokráté, jestli tobě leží na srdci mé chápání, nebo ne. To je tvůj problém, jestli se s tím vyrovnáš, nebo to tady budeš vykřikovat 5x denně. Prostě mé schopnosti chápat tvé výblitky se tě nikterak netýkají.P.S.: Nechceš woucher na Windows 10?
Jako kolovratek. Zakladnim predpokladem smysluplne diskuse je schopnost pochopit protistranu a jeji prispevky. akhle jenom placas jeden nesmysl za druhym a nikam to nevede, Ivanku. Proto jsi za blbce pokazde, kdyz tuknes do klavesnice.
Podívejme.Jakou diskusi tedy se mnou vedeš, když ne smysluplnou a především proč? Co je to tedy z tvé klávesnice za cirkus? Ty kolovrátku?
Ivanku, tys prilezl pod muj prispevek jako prvni a snazil se oponovat - tradicne neuspesne. Tak o cem to tu proboha meles?
Aneb jak sám často píšeš, přišel jsem uvést bláboly na pravou míru, žádné oponování v mém příspěvku není, ve tvém případě není co oponovat 🙂
Tys napsal treba i tohle, Ivanku:"alien.cz Mám otázku.Proč takzvaně "do blba" jako berani považujete nějakou polemiku z Twitteru za "oficiální zprávu" ...?SEC nic nevyšetřuje. Několik lidí z SEC se nad tím sice pozastavilo, neboť je to jeich práce, ale nic z toho nebude.Touhu po vyšetřování mají především média, která v tomto kontextu masivně manipulují pro zvýšení mediálního zájmu, tudíž výdělku.Konec záhady."Takze SEC nic nevysetruje. Jo, jo, jake to je byt neustale za osla?
Sorry jako, svět je opravdu v pr... Svádět na někoho své případné špatné rozhodnutí a ještě se cítit v právu je mazec. Musk něco prohlásí, investor se toho chytne, Musk to udělá/neudělá a investor ho žaluje? Mě to normální nepřijde. Jednak je přece rozdíl mezi oficiálním prohlášením a výblitkem na Twitteru o tom, že o něčem uvažuje. A jednak je celé obchodování už z principu spekulativní činnost a čílit se, že jsem naletěl je kravina.
Timto jsi jenom prokazal, ze o businessu, investovani, akciich a vecech kolem nich nevis zhola nic. Twitter je oficialni komunikacni kanal, u mnoha firem dokonce hlavni. Zapamatuj si to, at nejsi priste za stejneho blbce jako Ivanek alias alien.
Muskov privátny Twitter je oficiálny kanál?A k tomu ešte keď len napíše že o niečom rozmýšľa? Právnici “investorov” možno z toho nejake to mimosúdne vyrovnanie vytlčú ale to je asi tak všetko.
Ano je to považováno za oficiální kanál CEO Tesla Inc, přes který společnost může sdělovat investiční záměry. SEC to tak vidí od roku 2013, viz:https://www.sec.gov/news/press-release/2013-2... ...
A bolo aj splnené toto?“ so long as investors have been alerted about which social media will be used to disseminate such information.” Okrem toho tu nikto nepublikoval nič záväzné a ani žiadne oficiálne finančne výkazy.
I moje chabá angličtina celkem snadno pochopila, že se tam píše o úplně něčem jiném. Sorry jako ... tohle už je opravdu snaha protlačit pitomost za každou cenu.
Máte chabou angličtinu ale obchodujete na US burze? Důležité je, že SEC považuje sociální média za oficiální kanál.
Mne skor pride, ze v pripade Tesly je oficialny kanal kde komunikuje s investormi tato stranka a nie Muskov Twitter.http://ir.teslamotors.com/press-releases...
Přesně tak to je. Proto Musk nesmí informovat o zásadních věcech týkajících se Tesly jinak než pomocí oficiálních kanálů a jasně stanovených způsobem. U veřejně obchodovatelných společností to tak prostě je, že vedení firmy je vázáno stanovenými pravidly a za jejich dodržování jsou odpovědní. Když tedy neinformuje řádným způsobem, pochopitelně jej společně s celou firmou začne vyšetřovat SEC a prší na něj žaloby ze strany obchodníků, kteří v důsledku jeho vyjádření přišli o peníze.
Lenze on si podla mna moze pisat na svojom twitter konte pokial je to len v teoretickej rovine uplne hocico.Aspon ja tomu tak rozumiem. Pretoze to nebol fakt ale iba uvaha.
Problém je, že v souvislosti s Teslou prakticky neexistuje nic, co by bylo soukromé. Vždy to bude posuzováno jako informace od klíčové osoby výkonné části této společnosti. Takže si jako takový nemůže dovolit vyjádřit soukromý názor na tuto společnost. Proto také to vyšetřování SECu a proto jej ředitelská rada (volení zástupci akcionářů) poslali tak rychle do někam. Pro drtivou většinu majitelů je odchod z burzy naprosto nepřijatelný.
Ale tam je napsáno úplně něco jiného.SEC tam uvádí, že sociální média mohou firmy používat jako oficiální kanál. Nikoliv, že cokoliv někdo z firmy plácne na Facebook, je považováno za oficiální sdělení firmy. To je úplně něco jiného 🙂Já neobchoduji na US burze, nemohu. Nejsem totiž Broker.Vy toho o burze moc nevíte, ..... mám takový pocit.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.