Tesla Motors

Tesla začala prodávat základní verzi Modelu 3. Stačí na ni 35 000 dolarů, pod 800 tisíc korun

Automobilka Tesla začala 1. března prodávat základní verzi Modelu 3. Na svém webu uvádí příznivější ceny s daňovým zvýhodněním a započítává do nich i potenciální úsporu benzínu, naplno vypadají takto:

  • Základ s nejnižším dojezdem (350 km) a pohonem zadních kol: 35 000 USD
  • Varianta Plus s lepším interiérem a dojezdem 390 km: 37 000 USD
  • Tesla 3 se středním dojezdem (420 km): 40 000 USD
  • Tesla 3 s dlouhým dojezdem (520 km): 43 000 USD
  • Dlouhý dojezd (500 km) s pohonem všech kol: 47 000 USD
  • Plus vyšší výkon: 58 000 USD

Další příplatky mohou být za barvu (1500 až 2600 USD), hezčí kola (1500 USD), světlý interiér (1000 USD), výbavu se základním Autopilotem (3000 USD), za vylepšený Autopilot schopný samostatné jízdy (5000 USD).

Model 3 je možné až na výjimky koupit pouze online, automobilka se rozhodla odstranit nákladný mezičlánek v podobě dealerů. Doba dodání je aktuálně do dvou týdnů, jen u nejlevnějšího modelu 2 až 4 týdny. Tesla dostala konfiguraci na pouhých pět stránek formuláře.

Toto všechno ale platí jen pro Spojené státy americké. V Evropě bude základní Model 3 dostupný přibližně za půl roku. Kvůli clům a daním lze očekávat o čtvrtinu vyšší cenu, nejnižší varianta by tak mohla skončit jen těsně pod milionem korun.


Podívejte se, jaké nové vozy se dají v USA koupit za 35 tisíc dolarů. Případně v nastavení filtru vlevo upravujte cenu Price a porovnejte nabídku s ostatními variantami Modelu 3.

Mimochodem když na stránce místo přímé platby zvolíte splátky, u základního modelu to u šestiletého úvěru vychází na 485 dolarů měsíčně. V USA byla na konci roku 2017 průměrná měsíční splátka za nové auto vyšší – 515 dolarů (zdroj).

Diskuze (38) Další článek: Apple získal patent na interakci v rozšířené realitě. Rukama budete zasahovat do virtuálního obrazu z brýlí

Témata článku: Elon Musk, USA, Tesla Motors, Evropa, Elektromobily, Automobily, Baterie, Akumulátory, Tesla, Autopilot, Dojezd, Varianta Plus, Základní verze, Úvěr, USD, Dolar, Model, Dlouhý dojezd


Určitě si přečtěte

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

** Životnost akumulátorů není neomezená a jednoho dne přijde konec ** Otestovat stav baterie můžete pomocí celé řady nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dřív než bude pozdě

Karel Kilián | 20

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

** Proč umět alespoň trošku programovat, i když vás IT nebude živit? ** Potřebujete k programování čipů diplom z MIT? ** Jak může vypadat chytrá domácnost, kterou si postavíte sami?

Jakub Čížek | 27

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 121

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 18

Windows Sandbox: Testovací Desítky nabízejí pískoviště pro vaše lumpárny

Windows Sandbox: Testovací Desítky nabízejí pískoviště pro vaše lumpárny

** Před deseti lety měly Windows 7 tzv. XP Mode ** Microsoft se k nápadu opět vrací ** V Desítkách budou schované další Desítky

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru