Tesla čelí vyšetřování FBI. Měla lhát o produkci vozů Model 3

Vyšetřování ze strany FBI začal čelit výrobce elektromobilů Tesla. Agenti zjišťují, zda firma neuváděla nesprávné informace o produkci svých vozů Model 3 a tím nelhala investorům o svém byznysu. Čísla o vyrobených kusech měla být oproti realitě nadhodnocena.

Informoval o tom The Wall Street Journal, který cituje zdroje obeznámené s vyšetřováním. Vyšetřovatelé podle serveru teprve případ otevírají, sbírají materiály a začínají s výslechy bývalých zaměstnanců firmy, které žádají o výpovědi v kriminálním vyšetřování.

Agenti mají analyzovat informace sahající až do začátku roku 2017, kdy Tesla poprvé začala veřejně o plánované produkci Modelu 3 mluvit. FBI zejména zajímají zprávy firmy o produkci elektromobilu versus počet vozidel, které skutečně vytvořila. Šéf firmy Elon Musk totiž počátkem roku 2017 mluvil o velice ambiciózních plánech na výrobu nového vozidla. Podle jeho slov z července měla být firma schopná vytvořit 20 tisíc kusů Modelu 3 do prosince 2017.

Jak si vede Model 3 v crash testech?

Jenže realita byla taková, že produkce se zpožďovala a firma zvládla loni vytvořit jen 2 700 kusů Modelu 3. K plánované metě 5000 kusů za týden se dostala až v červnu 2018 a od té doby výroba zase padá. FBI se tak rozhodla rozdíl mezi tvrzením a realitou prověřit.

Mluvčí Tesly serveru potvrdil, že americké ministerstvo spravedlnosti zaslalo firmě žádost o poskytnutí dokumentů o produkci Modelu 3. Žádné oficiální předvolání nebo žádost o výpověď ale zatím údajně nepřišla.

Zástupce Tesly také uvedl, že když firma produkci Modelu 3 oznamovala, dala jasně najevo, že to bude složité a svou roli bude hrát štěstí a akceschopnost dodavatelů. Na neočekávané problémy pak firma skutečně narazila, takže původní výrobní plán se naplnil až o půl roku později.

Diskuze (114) Další článek: Stanovit globální pravidla pro provoz automobilů bez řidiče by vůbec nebylo jednoduché

Témata článku: Tesla Motors, Elon Musk, Elektromobily, FBI, Tesla, Výslech, Realita, Ambiciózní plán, Nové vozidlo, Americké ministerstvo, Kriminální vyšetřování, Vyrobené kusy, Wall Street Journal, Vyšetřování, Bývalý zaměstnanec, Kus modelu, Produkce, Neočekávaný problém, Elektromobil, Kus, Nesprávná informace


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Vylaďte si Wi-Fi: Podívejte se, jaká pásma máte doma volná a kam signál nedosáhne

Vylaďte si Wi-Fi: Podívejte se, jaká pásma máte doma volná a kam signál nedosáhne

** Prozkoumejte, jaké pásmo je pro vaši síť nejlepší ** Díky heat mapě snadno poznáte, kde to bude se signálem horší ** Vše zvládnete i z mobilního telefonu

Vladislav Kluska | 36

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 50

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 54


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu