Tento týden přijdou nové procesory AMD Ryzen 2000. Známe parametry i ceny

Ve čtvrtek AMD představí novou, v pořadí již druhou generaci desktopových procesorů řady Ryzen. Ty budou postavené na vylepšené architektuře Zen+ a dostanou dvoutisícové označování. AMD už předem zveřejnilo základní přehled modelů, které se objeví v prodeji jako první.

Nové procesory AMD Ryzen řady 5 a 7 budou vyráběné 12nm technologií a k dispozici budou v počátku pouze čtyři modely – dva ze série 7 a dva pro řadu 5. Nejvyšším modelem bude Ryzen 7 2700X s osmi jádry a frekvencí 3,7 GHz až 4,3 GHz v režimu Turbo. Tento procesor bude mít i vysoké TDP 105 W, na což bude připraven i nový vzduchový chladič Wraith Prism. Koncová cena u nás bude kolem 8 290 korun s DPH.

Klepněte pro větší obrázek
Základní přehled a ceny nových Ryzenů od AMD

V nabídce jsou dvě osmijádra a dvě šestijádra, nejlevnější model Ryzen 5 2600 bude mít základní frekvenci 3,4 GHz a Turbo pak až 3,9 GHz při TDP 65 W. Cena za tento model bude 4 990 korun s DPH.

Procesory bude možné osadit do základních desek se socketem AM4, bude ale vyžadována aktualizace biosu. Pro využití všech nových funkcí procesoru ale AMD představí i nový čipset X470, který bude součástí nových základních desek.

U nových procesorů se můžete setkat i s označením Pinnacle Ridge, což je kódové interní označení této nové řady.

Diskuze (98) Další článek: Applu unikl interní dokument o tom, jak trestá zaměstnance kvůli únikům informací

Témata článku: AMD, Čipy, Procesory, AMD Zen, Ryzen, Nový základ, Parametr, Koncová cena, Nový procesor, Základní frekvence, Nová funkce, Nejlevnější model, Procesor, Vylepšená architektura, Označování, Základní přehled, Druhá generace, Wraith Prism, GHz, Pinnacle Ridge, Nová řada, Model, Turbo, Desktopový procesor, AMD Ryzen


Určitě si přečtěte

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

** Levné cetky z Asie stojí dolar ** Postavíte s nimi skoro vše od teploměru po spínač zavlažování ** Má to ale jeden háček. Bude to ošklivé a povětšinou nekvalitní

Jakub Čížek | 22

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

** Každý současný vybavený mobil má akcelerometr a gyroskop ** Jenže co každé z těchto čidel vlastně dělá a jak vypadá? ** Dnes si to vysvětlíme a do hry zapojíme i Airbus A380 a Arduino

Jakub Čížek | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku