AMD | Čipy | Procesory

Tento týden přijdou nové procesory AMD Ryzen 2000. Známe parametry i ceny

Ve čtvrtek AMD představí novou, v pořadí již druhou generaci desktopových procesorů řady Ryzen. Ty budou postavené na vylepšené architektuře Zen+ a dostanou dvoutisícové označování. AMD už předem zveřejnilo základní přehled modelů, které se objeví v prodeji jako první.

Nové procesory AMD Ryzen řady 5 a 7 budou vyráběné 12nm technologií a k dispozici budou v počátku pouze čtyři modely – dva ze série 7 a dva pro řadu 5. Nejvyšším modelem bude Ryzen 7 2700X s osmi jádry a frekvencí 3,7 GHz až 4,3 GHz v režimu Turbo. Tento procesor bude mít i vysoké TDP 105 W, na což bude připraven i nový vzduchový chladič Wraith Prism. Koncová cena u nás bude kolem 8 290 korun s DPH.

Klepněte pro větší obrázek
Základní přehled a ceny nových Ryzenů od AMD

V nabídce jsou dvě osmijádra a dvě šestijádra, nejlevnější model Ryzen 5 2600 bude mít základní frekvenci 3,4 GHz a Turbo pak až 3,9 GHz při TDP 65 W. Cena za tento model bude 4 990 korun s DPH.

Procesory bude možné osadit do základních desek se socketem AM4, bude ale vyžadována aktualizace biosu. Pro využití všech nových funkcí procesoru ale AMD představí i nový čipset X470, který bude součástí nových základních desek.

U nových procesorů se můžete setkat i s označením Pinnacle Ridge, což je kódové interní označení této nové řady.

Diskuze (99) Další článek: Applu unikl interní dokument o tom, jak trestá zaměstnance kvůli únikům informací

Témata článku: AMD, Čipy, Procesory, AMD Zen, Ryzen, Wraith Prism, Parametr, Koncová cena, Model, Procesor, GHz, Ryzen od AMD, Nový procesor, Nejlevnější model, Základní frekvence, Pinnacle Ridge, Desktopový procesor, Označování, Nová funkce, Turbo, Nová řada, Druhá generace, Základní deska, Vylepšená architektura, Nejvyšší model


Určitě si přečtěte