reMarkable

Tenhle typ evoluce se bude líbit. Skvělý zápisník Remarkable 2 přidává funkce na přání a zlevňuje

Povedený hybrid mezi zápisníkem, čtečkou a tabletem Remarkable 2 se dočkal výrazných softwarových úprav. Většina z nich je v současné době v režimu beta testování, postupně se ale dostanou i do ostrých verzí systémů. Původně minimalistické zařízení s celou řadou kompromisů dostane funkce, po kterých uživatelé volali na diskuzních fórech.

První z nich je integrace cloudových služeb Google Drive, OneDrive a Dropbox. Dokumenty tak lze číst, ukládat a upravovat přímo z těchto úložišť, zároveň je odtud lze stahovat do zápisníku. Remarkbale 2 umí pracovat výhradně s PDF, proto budou všechny dokumenty, tabulky a prezentace před otevřením převedeny do tohoto formátu.

rtaImage-1.jpg

Další funkce zpříjemní primární úkol – tvoření poznámek. Nově nebudou jednotlivé stránky omezeny pevným rozměrem, ale budou se do nekonečna zvětšovat podle potřebné plochy. U dokumentu tak budou mít uživatelé na výběr – buď vsadí na tradiční podobu několika po sobě jdoucích stránek, anebo jednoho velkého plátna. To se automaticky rozšiřuje tím, jak se zápisky dostanou k okraji stránky.

Obdobně užitečnou funkcí potom bude podpora zadávání textu na virtuální klávesnici. Doposud se totiž Remarkable při tvoření poznámek spoléhal čistě na psaní perem, kdy mohl text být případně převeden do strojové podoby. A ačkoliv to umí perfektně i pro češtinu, ne všem tento způsob vyhovuje. I proto vývojáři přidali další novinku – možnost pracovat na poznámkách jak na samotném Remarkable, tak v mobilních či tabletových aplikacích. Dokumenty se synchronizují v rámci neomezeného úložiště, tudíž je na nich možné pracovat z jakékoliv podporované platformy.

58dfb2825b38fdbfc252b0f07fa2f7f5a4d69810-2500x1667.jpg.jpg

Největší změnou ale prošla cenová politika předplatného. Doposud byly k dispozici dva balíčky za 4 a 6 eur, které se lišily dostupnými funkcemi. Už od 20. září ale stávající u nový uživatelé mají k dispozici jeden sloučený tarif, který obsahuje všechny možnosti z původního dražšího tarifu. Nová cena je ale výrazně příznivější – vyjde na 3 dolary, resp. 3 eura.

Diskuze (31) Další článek: Recenze 1TB externího disku SanDisk G-Drive SSD: Odolnost pro profesionály

Témata článku: , , , , , , , , , , ,