Tiskárny | Indiegogo

Tenhle domácí skener nafotí celou 300stránkovou knihu jen za osm minut

V době, kdy nosíme kvalitní foťáky po kapsách a multifunkční tiskárna stojí okolo tisícovky, už většina z nás nad pořízením klasického skeneru nejspíš neuvažuje. Společnost CZUR by ale chtěl ze skeneru udělat věc, která se bude vyjímat v každé domácí kanceláři. Je rychlý, má netradiční ovládání, a ještě slouží jako webkamera. Tohle je Aura Mate Pro.

Na první pohled vypadá jako lampička – vyčnívá na stole a má výsuvné rameno se spoustou diod na konci. Mezi nimi se ale nachází 16Mpx snímač s fixním objektivem, který bude sloužit k digitalizaci dokumentů.

Skener si rozumí vizitkami, papírovými archy i knihami. Výrobce k němu dokonce přibaluje pedál. Pomocí rukou budete přehazovat papíry, nohou spustíte skenování. Při focení knih se navíc spoušť aktivuje aumaticky při otáčení stránek.

Software skeneru umí stránky knihy vyrovnat, vyčistit a odstraní i prsty, kterými se stránky drží. Umí také dokumenty správně natočit, oříznout pozadí a rozpozná více dokumentů najednou (fotky, vizitky), které pak uloží do zvláštních souborů. Digitalizované dokumenty samozřejmě umí převést na text pomocí OCR s podporou 180 jazyků včetně češtiny.

Aura Mate Pro se umí pomocí USB spojit s počítačem s Windows nebo macOS, umí přes Wi-Fi umí spolupracovat také s Androidem a iOS. Skenovací plocha má 460 × 345 mm (větší než A3), rozlišení odpovídá asi 250 DPI. Jeden snímek se vytvoří za sekundu. Díky automatické spoušti tak lze 300stránkovou knihu reálně vyfotit za 8 minut, nejpomalejší na celém procesu bude otáčení stran.

Ve stojanu Integrovaná webkamera disponuje rozlišením 5 Mpx a je schopná natáčet video v 1080p. A protože celé zařízení vypadá jako lampička, může tak i sloužit. Intenzitu světla lze nastavit ve čtyřech krocích.

Novinka je zatím k dispozici jen na crowdfundingovém portálu Indiegogo, ale později se objeví i v běžném prodeji. Starší modely výrobce se prodávají i v Česku. Aura Mate Pro lze získat za 199 dolarů (4400 Kč bez DPH), v běžném prodeji bude stát 599 dolarů (13 200 Kč).

Diskuze (19) Další článek: Přenos připojení nákladní kosmické lodi Dragon 2 k Mezinárodní vesmírné stanici

Témata článku: Windows, Android, Kniha, iOS, macOS, Wi-Fi, Tiskárny, Webkamera, Indiegogo, Skener, Otáčení, Běžný prodej, Dokument, Česká republika, Aura, OSM, Lampička, Dolar, Telefony s Androidem na Heureka.czNový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony