Hardware | SSD

Ten nejrychlejší: Test SSD Samsung 980 Pro s kapacitou 1 TB

Očekávaná odpověď Samsungu na SSD s PCIe 4.0 je konečně tu a výsledek je jasný: jde o nejrychlejší SSD současnosti, byť v jednom ohledu přece jen konkurenci nedohonil.

Nedávno jste si mohli přečíst velký srovnávací test SSD disků s kapacitou 1 TB. Podle očekávání zvítězily modely využívající řadič Phison E16, do této chvíle jediný řadič s podporou PCIe 4.0 na trhu. Nutno podotknout, že vedle maximálních sekvenčních rychlostí, které se zastavily na úžasných hodnotách 5,2/4 GB/s ve čtení/zápisu, jsem zaznamenal zrychlení i napříč dalšími testy, při práci s malými soubory, v rychlosti vnitřního kopírování apod.

V testu ale chyběl Samsung, který vždy platil za kapitána v tomto odvětví. Svou novou řadu modelů s podporou PCIe 4.0 sice ukázal už na lednovém CESu, s uvedením na trh si však dával na čas a nechával na sluníčku vyhřívat své konkurenty. Tomu je však konec, Samsung je zpět a bez pardonu se opět ujímá vedení.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, Samsung, SSD, Články z Computeru, Test, AES, TLC, Životnost, Kopírování, Cache, Evo, MLC, Rychlost, Disk


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 67

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači