Ten, který měl přijít, nepřišel. Na nový Winamp čekáme už přes dva roky

Znovuzrozený Winamp měl přijít už v roce 2019, avšak dodnes jej nikdo neviděl. Slavný hudební přehrávač pro Windows před šesti lety od AOLu koupila belgická společnost Radionomy a o tuto ikonu nijak nepečovala.

Poslední fakticky novou verzí byl Winamp 5.666 z listopadu 2013 a u ďábelského čísla málem zůstalo. O pět let později ale na internet unikla betaverze Winampu 5.8, první vytvořená pod novým majitelem. Protože kolem toho byl velký povyk, nový majitel nakonec přehrávač vydal i v ostré verzi. Opravil kompatibilitu s novými systémy a zrušil dříve placené funkce. Kromě toho slíbil, že brzy dorazí Winamp 6.

Radionomy, které se mezitím přejmenovalo na Shoutcast, začalo nabírat lidi a slíbilo přehrávači nový život, který bude respektovat nástup mobilních zařízení, podcastů a streamovacích služeb. Winamp 6 měl ostatně přijít primárně pro Android a iOS.

Od října 2018 se však nic nezměnilo. Sociální sítě Winampu zejí prázdnotou, oficiální web je bez aktualizace a na novinářské dotazy firma stále nereaguje. Winamp je asi definitivně u ledu. Nadále samozřejmě můžete používat stávající verze. Duchovním nástupcem Winampu je ruský AIMP, který pravidelně vychází pro Windows a Android. Na Windows a Linuxu můžete vyzkoušet i Audacious, pro něhož je k dispozici i skin, upravující vzhled do podopu původního Winampu 2.

Podívejte se na Týden Živě věnovaný návratu Winampu:

Diskuze (39) Další článek: Neuronka DALL-E nakreslí pandu v pyžamu venčící psa a další bizarní kousky

Témata článku: Software, Windows, Linux, Internet, Android, iOS, Hudba, filmy, seriály, Winamp, Audacious, Nový majitel, AIMP, Verze, Radionomy