Technologie | CES 2019 | OLED | Televize | LG

Televize, která se vyroluje. LG dokáže smotat OLED displej do podstavce [CES]

LG na veletrhu CES předvedlo televizor, jehož OLED displej se vysune z podstavce. Ten připomíná úzký konferenční stolek a slouží zároveň jako zdroj kvalitního zvuku. Televizor s označením LG Signature 65R9 přitom nepůsobí jen jako nějaký inženýrský prototyp a mohl by se už letos objevit i v obchodech.

Video v tomto případě řekne daleko víc než slova:

Rolovací televize nabídne obrazovku s úhlopříčkou 65" a k jejímu rozvinutí poslouží elektrický pohon. Ačkoli je displej ohebný, nabídne podle LG naprosto stejné obrazové vlastnosti, jako jiné OLED obrazovky nejvyšší třídy. K tomu i mohutný zvuk, protože uvnitř stojanu je zabudovaný 100W soundbar konfigurace 4.2 splňující certifikaci Dolby Atmos.

Obrazovka vyjíždí a zajíždí díky elektrickému pohonu. Po zasunutí se automaticky zakryje u štěrbina, kde je obrazovka skrytá, tudíž je zajištěna ochrana před vnikem prachu a televizor pak vypadá jako nenápadný kus nábytku.

Displej v některých případech není potřeba vysunovat celý. Například pro poslech hudby se vysune jen menší část, na které se následně promítají informace o přehrávané skladbě atp. Stejným způsobem mohou obrazovku využívat i jiné aplikace a při sledování filmu v širokoúhlém kinoformátu nemusíte mít na obrazovce černé pruhy.

Jak televizor funguje uvnitř naznačuje toto video:

Rozlišení obrazovky je pochopitelně 4K. K ovládání poslouží hlasové systémy Google Assistant nebo Amazon Alexa, jako zdroj obsahu vlastní systém nebo třeba Google Cast a nově také Apple AirPlay 2.

LG bylo ale tajemné ohledně dvou nejdůležitějších věcech: dostupnosti a ceně. Neoficiální zákulisní informace prozrazují, že se zatím řeší problémy se sériovou výrobou a její efektivitou. Když vše půjde dobře, mohla by televize stihnout letošní předvánoční trh, ovšem jisté to není a výrobce se proto k termínu uvedení nevyjadřuje raději vůbec. Stejně tak k ceně, která každopádně bude velmi vysoká.

Diskuze (27) Další článek: Samsung se vytasil s novým herním notebookem. Nabídne GeForce RTX 2080 a displej nezvykle vysoko [CES]

Témata článku: Technologie, CES 2019, Zajímavosti, OLED, Televize, LG, Mohutný zvuk, Kvalitní zvuk, CES, Televizor, Malá část, Podstavec, Nejvyšší třída, Dolby Atmos, Elektrický pohon, Displej, Přehrávaná skladba, Obrazovka, Nejdůležitější věc, Displej OLED, Stolek, Černý pruh, Hlasový systém, Sériová výroba


Určitě si přečtěte

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

** Seznam nám prozradil detaily k jeho nové platformě SCIF ** V rámci jednoho privátního cloudu sjednocuje většinu služeb ** Vedle softwaru vyvíjí i vlastní hardware

Karel Javůrek | 14

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

** Čerstvě zakoupený počítač je vhodné trochu připravit ** Věnujte pozornost instalaci a předinstalovaným aplikacím ** Zamyslete se nad zálohou a antivirem

David Polesný | 83

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45