Instant Messaging | Telegram | Chat

Telegram přináší spoustu novinek. Tichá upozornění, limity na posílání zpráv a fotografie bez komprese

Chatovací aplikace Telegram aktuálně přišla s kupou drobných novinek. Umožní odeslat zprávu bez zvukového upozornění u protistrany a v rámci skupinových chatů nově mohou administrátoři omezit, jak často lze poslat zprávu.

Nově tak v klasické aplikaci stačí podržet tlačítko pro odeslání zprávy a objeví se nová možnost Odeslat bez zvuku. Příjemci se sice zobrazí upozornění, nevydá ale žádný zvuk aniž když si zapomněl zapnout tichý režim. Ideální pokud píšete někomu v noci a víte, že si zvuky pravidelně nevypíná a vy nechcete budit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Jednotlivé zprávy nově můžete poslat potichu. Druhé straně se upozornění zobrazí bez zvukového upozornění.

Pomalý mód pak umožní administrátorům nastavit časový limit pro zprávy ve skupinách. Lze tak zabránit přívalu krátkých zpráv a s nimi spojených upozornění. Limit přitom může být od 30 sekund až po 1 hodinu. Po odeslání zprávy v takto nastavené skupině se zablokuje pole pro psaní a znovu je aktivní až po uběhnutí odpočtu. Administrátoři si také nově mohou udělit libovolné tituly či přezdívky, které se objeví u každé jejich zprávy.

To, co potěší všechny fotografy, je možnost odeslat fotografie bez komprese. Ta v základu umí být poměrně agresivní a odstranit z fotografie či videa detaily, nově je tak možné při výběru médií vybrat možnost odeslání originálního souboru.

Mezi zbývající novinky pak patří animované nálepky či možnost odeslat odkaz na konkrétní moment u videa. Stačí do popisku napsat čas a Telegram z něj vytvoří klikatelný odkaz. To funguje jak u přímo poslaných souborů, tak například i u odkazu na YouTube.

Novinky jsou již nyní aktivní v rámci běžné aplikace Telegram pro Android a iOS.

Jaké soukromí přináší jednotlivé chatovací aplikace?

Diskuze (1) Další článek: První reálné fotografie astronautů v novém skafandru SpaceX. Není to takové sci-fi jako tenkrát na figuríně

Témata článku: Software, YouTube, Mobilní aplikace, Instant Messaging, Telegram, Chat, Komunikace, Komprese, Upozornění, Administrátor, Aplikace, Posílání, Posílání zpráv, Spousta novinek, Limit, Novinka, Fotografie


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů