Instant Messaging | Telegram | Chat

Telegram přináší spoustu novinek. Tichá upozornění, limity na posílání zpráv a fotografie bez komprese

Chatovací aplikace Telegram aktuálně přišla s kupou drobných novinek. Umožní odeslat zprávu bez zvukového upozornění u protistrany a v rámci skupinových chatů nově mohou administrátoři omezit, jak často lze poslat zprávu.

Nově tak v klasické aplikaci stačí podržet tlačítko pro odeslání zprávy a objeví se nová možnost Odeslat bez zvuku. Příjemci se sice zobrazí upozornění, nevydá ale žádný zvuk aniž když si zapomněl zapnout tichý režim. Ideální pokud píšete někomu v noci a víte, že si zvuky pravidelně nevypíná a vy nechcete budit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Jednotlivé zprávy nově můžete poslat potichu. Druhé straně se upozornění zobrazí bez zvukového upozornění.

Pomalý mód pak umožní administrátorům nastavit časový limit pro zprávy ve skupinách. Lze tak zabránit přívalu krátkých zpráv a s nimi spojených upozornění. Limit přitom může být od 30 sekund až po 1 hodinu. Po odeslání zprávy v takto nastavené skupině se zablokuje pole pro psaní a znovu je aktivní až po uběhnutí odpočtu. Administrátoři si také nově mohou udělit libovolné tituly či přezdívky, které se objeví u každé jejich zprávy.

To, co potěší všechny fotografy, je možnost odeslat fotografie bez komprese. Ta v základu umí být poměrně agresivní a odstranit z fotografie či videa detaily, nově je tak možné při výběru médií vybrat možnost odeslání originálního souboru.

Mezi zbývající novinky pak patří animované nálepky či možnost odeslat odkaz na konkrétní moment u videa. Stačí do popisku napsat čas a Telegram z něj vytvoří klikatelný odkaz. To funguje jak u přímo poslaných souborů, tak například i u odkazu na YouTube.

Novinky jsou již nyní aktivní v rámci běžné aplikace Telegram pro Android a iOS.

Jaké soukromí přináší jednotlivé chatovací aplikace?

Diskuze (1) Další článek: První reálné fotografie astronautů v novém skafandru SpaceX. Není to takové sci-fi jako tenkrát na figuríně

Témata článku: Software, YouTube, Mobilní aplikace, Instant Messaging, Telegram, Chat, Komunikace, Upozornění, Posílání, Fotografie, Komprese, Limit, Aplikace, Spousta novinek, Administrátor, Posílání zpráv, Novinka


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky